Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies,
ktoré používame na poskytovanie služieb, prispôsobenie reklám a analýzu prenosov.

VIDEO: S novými Garmin Vívoactive 3 dokážete platiť v obchode zo zápästia ruky

VIDEO: S novými Garmin Vívoactive 3 dokážete platiť v obchode zo zápästia ruky
Inteligentné GPS hodinky radu vívoactive boli a sú v ponuke značky Garmin výnimočné. Spája sa v nich štýlový vzhľad, všestranné športové funkcie, dotykový displej a veľmi dobrý pomer cena / výkon. V podobnom duchu sa nesie aj posledná generácia hodiniek Garmin Vívoactive 3.
Hľadáte hodinky za rozumnú cenu, ktoré by sa dali nosiť cez deň a ktoré by súčasne fungovali ako športtester na širokú škálu športových aktivít? Uprednostňujete ľahšie a menšie hodinky? Potom môže byť pre vás Vívoactive 3 zaujímavým riešením. Novinka zvládne viac ako 15 športových aktivít, od chôdze, beh (vonku aj vo vnútri), jazdu na bicykli (vonku aj vo vnútri), jazdu na in-line korčuliach, plávanie v bazéne, lyžovanie (zjazdové aj bežecké), cez golf, veslovanie..., až po jogu alebo cvičenie vo fitnescentre.Podobne ako predchádzajúce generácie hodiniek, aj Vívoactive 3 ponúkajú celodenné meranie srdcového tepu priamo na zápästí, hodinky sú ale tenšie a majú guľatý ciferník. Svojím vzhľadom najviac pripomínajú Garmin fénix5S, oproti nim sú ale tenšie, ľahšie a ovládané pomocou dotykového displeja. Zaujímavosťou je dotykové ovládanie nielen na displeji, ale možnosť rýchlo skrolovať v menu a obrazovkách aj pomocou prechádzania prsta po boku hodiniek.

Hodinky sú doplnené jedným klasickým tlačidlom, ktoré je umiestnené na pravej strane, podobne ako najbežnejšie umiestnenie korunky pri klasických hodinkách. Ak by užívateľovi hodiniek ale pozícia tlačidla vadila - tlačidlo by napríklad nechtiac stláčal ohybom ruky pri športe - je možné hodinkám otočiť displej a tlačidlo mať tým pádom na ľavej strane.

Ďalšou novinkou je integrovaná technológia Garmin PAY pre bezdrôtové platby. Vívoactive 3 sú vôbec prvé hodinky značky Garmin, ktoré prinášajú bezdrôtové platby. Bezdrôtové platby budú zo začiatku dostupné len v niektorých krajinách, dúfame však, že do konca roka sa počet krajín výrazne rozšíri. Služba Garmin Pay počíta s podporou najrozšírenejších platobných kariet typu VISA alebo MasterCard. Svoju existujúcu kartu bude možné pomocou služby Garmin Pay spárovať s hodinkami Vívoactive 3 a v obchode platiť priamo zo zápästia ruky.

Hodinky Vívoactive 3 budú k dispozícii v troch variantoch - čiernej so striebornou lunetou, biele so striebornou lunetou a prémiové čierne s čiernou lunetou a PVD povrchovou úpravou s vyššou odolnosťou proti poškriabaniu. Všetky modely ponúkajú ľahko vymeniteľné remienky, ktoré budú k dispozícii ako v silikónovom / športovom, tak aj v koženom / štýlovom prevedení. Hodinky sú odolné proti vode aj pre sprchovanie alebo súvislé plávanie a sú vybavené dobíjateľnou batériou až do 8 dní v inteligentnom režime hodiniek alebo až 13 hodín záznamu GPS na jedno nabitie.

Hodinky Vívoactive 3 využívajú displej Chroma s vysokým rozlíšením a skvelou čitateľnosťou za všetkých svetelných podmienok. Displej hodiniek v priebehu dňa nezhasína a dáta na displeji - či už čas alebo tréningové údaje - sú neustále vidieť. Na spodnej strane hodiniek je umiestnený senzor pre optické meranie srdcového tepu priamo zo zápästia ruky. Hodinky poskytujú priebežné, celodenné meranie srdcového tepu, vrátane automatickej detekcie pokojového srdcového tepu a zobrazenia jeho priebehu v rámci posledných 7 dní. Vďaka meraniu variability srdcového tepu sú hodinky schopné monitorovať a zaznamenávať celodennú mieru stresu a používateľovi dokážu pomôcť s elimináciou opakujúcich sa stresových situácií. Pri športe dokážu zhodnotiť a monitorovať úroveň fyzickej kondície svojho používateľa pomocou parametrov, ako je VO2max alebo stanovenie veku podľa kondície.

Samozrejmosťou sú funkcie ako smart notifikácie, maily sú dokonca rozšírené o možnosť odpovedať prednastavenými správami jediným dotykom. Hodinky umožňujú ovládanie prehrávača hudby v telefóne a ovládanie akčnej kamery VIRB. Ak neviete v zhone nájsť svoj telefón, oceníte funkciu find my phone a hodinkami si ho „prezvoníte“.

S hmotnosťou len 43 gramov a výdržou batérie 8 dní sa môžete tešiť na veľa zábavy. V predaji budú už čoskoro v MOC od 329,99€ .

9.9.2017   /   Novinky   /   Autor: GM   /    Foto: garmin

Ďalšie články