Ursíny 13. na MS do 17 rokov v behu do vrchu

MS do 17 rokov v behu do vrchu v ČR: dvaja Slováci v prvej dvadsiatke
JANSKÉ LÁZNĚ 25. júna  - Na 11. majstrovstvách sveta mládeže do 17 rokov v behu do vrchu v Janských Lázniach v Česku si výborne počínal slovenský reprezentant Peter Ursíny, ktorý v súťaži na 4,7 km s prevýšením 560 m obsadil 13. miesto spomedzi 65 štartujúcich.

Do prvej dvadsiatky sa zmestil aj ďalší zverenec trénera Róberta Petra z klubu ŠK Atléti Banská Štiavnica Ján Marko - dobehol na 19. priečke. Tretí Slovák na štarte Patrik Borovka finišoval 49. V tímovej súťaži skončili Slováci na 7. mieste zo 17 družstiev.

V pretekoch dievčat na 2,6 km s prevýšením 280 m skončila najlepšia zo Sloveniek Erika Belianska na 35. mieste, Klaudia Žárska obsadila 48. a Hana Hudecová 50. miesto. V hodnotení tímov slovenské trio klasifikovali na predposlednej 14. priečke.

"S vystúpením chlapcov som veľmi spokojný. Dvaja v prvej dvadsiatke je veľmi povzbudivý a lichotivý výsledok. Navyše, Marko zostáva v tejto kategórii aj na budúci rok a mohol by uspieť na MS. Tentoraz skončil šiesty z bežcov narodených v roku 2000," uviedol vedúci slovenskej výpravy a tréner nádejných banskoštiavnických bežcov Róbert Petro.