Vo Vajnoroch dostali víťazi maľovanú medailu

Vajnory žili v sobotu behom. Malebnú obec pri Bratislave zaplavili účastníci Vajnorského minimaratónu. Pekné jesenné počasie prilákalo rekordnú účasť. Do cieľa v parku Pod lipami dobehlo 428 pretekárov, ďalšiu početnú skupinu tvorili deti. Malí bežci zdolávali od 120 do 1200 metrov, veľkí si mohli vybrať 5 alebo 10 kilometrovú trať.
Víťazom minimaratónu sa stal najlepší Slovák na nedávnom Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach Boris Csiba (BMSC) (32:45), ktorý zároveň získal titul majstra Bratislavy v cestnom behu. Medzi ženami sa tešila z prvenstva Katarína Pokorná (Slávia STU Bratislava) s časom 38:44. Preteky študentov vysokých škôl v cestnom behu na 10 km vyhral René Valent s časom 35:20, zo žien bola najrýchlejšia Mária Prášilová s časom 44:28 (obaja behame.sk). Víťazov potešila okrem pocitu z dobrého výkonu aj maľovaná medaila.