Zlato pre Belianskeho, bronz Výbošťokovi na HMS veteránov

Na halových majstrovstvách sveta veteránov v atletike vo fínskom Jyväskylä si slovenská výprava pripísala na konto ďalšie zlato zásluhou Milana Belianskeho
JYVÄSKYLÄ 8. apríla (SITA) - Na halových majstrovstvách sveta veteránov v atletike vo fínskom Jyväskylä si slovenská výprava pripísala na konto ďalšie zlato zásluhou Milana Belianskeho, ktorý zvíťazil v kategórii M 65 (65 až 69-roční) v behu na 60 m prekážok časom 9,92 sekundy. Bronzovú medailu pridal v skoku do diaľky v kategórii 65 až 69-ročných Vladimír Výbošťok výkonom 506 cm, čo bol slovenský halový rekord v tejto vekovej kategórii.

"Ráno som v jedenásťstupňovom mraze čakal na autobus do haly viac ako pol hodiny. Keďže jeden spoj vynechal, absolvoval som rýchlu a improvizovanú rozcvičku na zastávke, lebo v hale by som ju už nestihol. V súťaži som mal štyri prešľapy, pričom dva minimálne a pri týchto skokoch som zaletel oveľa ďalej ako pri svojom najdlhšom platnom. Neodvážim sa špekulovať, ako ďaleko to bolo, iba pripomeniem, že víťaz dosiahol 535 cm," uviedol Vladimír Výbošťok, ktorý v Jyväskylä zvíťazil v kategórii 65 až 69-ročných v šprinte na 60 m časom 7,81 sekundy.

Ďalší Slovák na šampionáte Stanislav Šesták utvoril tri slovenské veteránske rekordy v kategórii M45: na 200 m časom 25,23 s a v behu na 400 m najprv v rozbehu (56,25) a potom v semifinále (55,97).
   Slovensko skončilo v medailovej bilancii na 29. mieste (2 - 0 - 1).