TRIATLON: Vojteková víťazkou polovičného Ironmana v Rakúsku

V kategórii 30-34-ročných sa v Zell am See predstavilo 86 triatlonistiek
ZELL AM SEE 1. septembra - Slovenská reprezentantka Zuzana Vojteková sa stala víťazkou kategórie 30-34-ročných žien na triatlonových pretekoch v rakúskom Zell am See. Tridsaťtriročná Vojteková zvládla trate polovičného Ironmana (1,9 km plávanie + 90,1 km na bicykli + 21,1 km beh) vo výslednom čase 4:50:09 h. Vojteková je úradujúca majsterka Slovenska v olympijskom triatlone, titul získala len pred dvoma týždňami v Žiline. V Zell am See zvíťazila s náskokom vyše 22 minút pred Rakúšankou Evou Zweimüllerovou. V kategórii 30-34-ročných sa predstavilo 86 triatlonistiek. Ďalšia Slovenka Lucia Dulayová dobehla do cieľa na 57. priečke.

Výsledky:

Zell am See - half Ironman / ženy 30-34 rokov (1,9 km plávanie + 90,1 km na bicykli + 21,1 km beh):
1. Zuzana Vojteková (SR) 4:50:09 h, 2. Eva Zweimüllerová 5:12:17, 3. Simone Kumhoferová (obe Rak.) 5:16:00,... 57. Lucia Dulayová (SR) 7:24:00