TRIATLON: Varga v Edmontone na 27. mieste, majstrom sveta Gómez

Veľké finále Svetovej série v triatlone v Edmontone (Kan.)

Víťazom Veľkého finále Svetovej série v triatlone sa v elitnej kategórii mužov stal Brit Alistair Brownlee. Olympijský víťaz z Londýna 2012 finišoval s náskokom 20 sekúnd pred Španielom Mariom Molom a 23 sekúnd pred jeho krajanom Javierom Gómezom Noyom. Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil s odstupom 2:29 min 27. miesto spomedzi 58 pretekárov klasifikovaných v cieli. Varga odštartoval preteky tradične dobre a v plaveckej časti po dvoch 750 m dlhých okruhoch vybiehal z vody prvý. Na bicykli sa v úvodných dvoch-troch okruhoch držal v čelnej skupine, ale napokon dosiahol na 43,2 km cyklistickej časti až 51. najrýchlejší čas. V záverečnom behu sa postupne zlepšoval a v cieli po 10 km 25-ročný slovenský reprezentant finišoval dvadsiaty siedmy.

Minimálne rovnakú radosť ako víťazný Alistair Brownlee mal v cieli Španiel Gómez Noya, ktorý sa štvrtý raz v kariére stal víťazom seriálu pretekov Svetovej série a teda aj majstrom sveta. Druhý skončil v sezónnom účtovaní jeho krajan Mola a tretí bol brat Alistaira Brownleeho Jonathan. Richard Varga v celkovom poradí MS klesol z 19. na 21. priečku.

"Spomínam si na svoje prvé medzinárodné preteky v roku 2002, skončil som v nich šiesty. Po 12 rokoch mám už na konte štyri tituly majstra sveta. Je to niečo nádherné, nemôžem tomu uveriť,“ povedal v cieli šampión Gómez.

Výsledky: MUŽI / elite (1,5 km plávanie + 43,2 km cyklistika + 10 km beh): 1. Alistair Brownlee (V. Brit.) 1:48:44 h, 2. Mario Mola +20, 3. Javier Gómez Noya (obaja Šp.) +23, 4. Jonathan Brownlee (V. Brit.) +38, 5. Joao Pereira (Portug.) +1:00, 6. Crisanto Grajales (Mex.) +1:04,... 27. Richard Varga (SR) +2:29. Konečné poradie Svetovej série MS: 1. Javier Gómez Noya 4860 bodov, 2. Mario Mola (obaja Šp.) 4601, 3. Jonathan Brownlee (V. Brit.) 4501

31.8.2014   /   Bleskovky   /   Autor: Rene Valent   /    Foto: Miro Vích (Pop studio)