TRIATLON-MS: Juniorské tituly pre Montoyu a Lindemannovú

Majstrovstvá sveta v triatlone v Edmontone (Kan.) - juniorské súťaže
EDMONTON 30. augusta - Francúz Raphael Montoya a Nemka Laura Lindemannová sa stali víťazmi juniorských majstrovstiev sveta v triatlone v kanadskom Edmontone. Tohtoročný majster Európy Montoya vo finiši záverečného bežeckého úseku zdolal o 1 sekundu Austrálčana Jacoba Birthwhistla. Pre 18-ročného Montoyu je to prvá medaila zo svetového šampionátu medzi juniormi, vlani v Londýne skončil štvrtý. V Edmontone absolvovali najlepší juniori aj juniorky objemy 750 m plávania, 20 km na bicykli a záverečných bežeckých 5 km.

Rovnako medzi juniorkami triumfovala tohtoročná európska šampiónka, 18-ročná Nemka Laura Lindemannová. V záverečnom finiši zdolala nebezpečné francúzske duo Cassandre Beaugrandová - Audrey Merleyová a bronz z lanských MS v Londýne premenila na zlato.

"Boli to veľmi náročné preteky. Plávania som zvládla dobre. Na bicykli to bolo ťažšie, lebo sme prekonávali aj kopce. Záverečný beh - to bol boj s Francúzkami, ktorých silu som poznala z majstrovstiev Európy," cituje víťazku Lindemannovú server triathlon.org. Slovensko medzi juniormi zastúpenie nemalo. V sobotu sú v Edmontone na programe finálové preteky Svetovej série v ženskej kategórii elite a v nedeľu prídu na rad muži aj so Slovákom Richardom Vargom.

Výsledky: JUNIORKY 1. Laura Lindemannová (Nem.) 1:02:35 h, 2. Cassandre Beaugrandová 1:02:38, 3: Audrey Merleyová (obe Fr.) 1:02:44 JUNIORI 1. Raphael Montoya (Fr.) 56:27 min, 2. Jacob Birthwhistle 56:28, 3. Calvin Quirk (obaja Aus.) 56:45