TRIATLON: Caalersová v Alanyi víťazkou 7. kola SP, Gajdošová 41

Slovenská triatlonistka Romana Gajdošová pri svojej premiére na pretekoch Svetového pohára obsadila 41. miesto
.ALANYA 28. septembra - Holanďanka Maaike Caelersová sa stala víťazkou sobotňajších pretekov 7. kola Svetového pohára (SP) ITU v triatlone, ktorých dejiskom bola turecká Alanya. Dvadsaťštyriročná Caelersová dosiahla výsledný čas 1:59:31 h. Na druhom mieste s odstupom 30 sekúnd skončila Vendula Frintová z Česka, tretia bola Ukrajinka Julia Jelistratovová. Jediná Slovenka v štartovom poli Romana Gajdošová obsadila pri svojej premiére na pretekoch SP 41. priečku (2:13:28).

Svetový pohár ITU - Alanya (Tur.) - sobotňajšie výsledky: Ženy: 1. Maaike Caelersová (Hol.) 1:59:31 h, 2. Vendula Frintová (ČR) 2:00:01, 3. Julia Jelistratovová (Ukr.) 2:00:02, 4. Sophia Sallerová (Nem.) 2:00:04, 5. Audrey Merleová (Fr.) 2:00:06, 6. Gillian Sandersová (JAR) 2:00:10, ... 41. Romana Gajdošová (SR) 2:13:28