Bratislavský nočný beh opäť pre Fašungovú a Magyara

6. ročník bratislavského nočného behu - Telekom Night Run ovládli vlaňajší víťazi
Víťazom 6. ročníka bratislavského nočného behu - Telekom Night Run sa na 10-kilometrovej trati stal Imrich Magyar z BMSC Bratislava časom 32:39 min. Odchovanec atletiky v Nových Zámkoch obhájil lanské prvenstvo, po Jurajovi Vitkovi, ktorý triumfoval v úvodných dvoch ročníkoch, je iba druhý dvojnásobný víťaz v krátkej histórii populárnych pretekov. Tridsaťročný Magyar dobehol do cieľa s náskokom 56 sekúnd pred bývalým slovenským reprezentantom v orientačnom behu Pavlom Bukovácom z tímu behame.sk.

"Na prvej päťke som mal medzičas okolo 16 minút, čo je pomerne rýchle, preto som od trénera dostal pokyn, aby som trochu zvoľnil, keďže už som mal náskok. Potom si ho až do cieľa už len strážil," uviedol Magyar, 58-násobný medailista z majstrovstiev SR v atletike od žiackych kategórií až po seniorské.

V súťaži žien bolo na prvých dvoch priečkach rovnaké poradie ako vlani - zvíťazila Petra Fašungová z VŠC Dukla Banská Bystrica za 36:10 min pred Luciou Janečkovou (BMSC Bratislava). Športová "obojživelníčka", ktorá sa venuje aj duatlonu, mala tentoraz cestu k prvenstvu ľahšiu ako pred rokom. Teraz bol jej náskok až 1:34 min, vlani len 17 sekúnd.

"Bolo to iné ako vlani, vtedy som Lucke Janečkovej ušla až v posledných dvoch kilometroch, teraz som bola stále pred ňou. Bežalo sa mi lepšie ako pred rokom, nová trať, hoci o kilometer dlhšia, sa mi páčila viac, aj úsek tunelom opačným smerom bol lepší,“ skonštatovala Petra Fašungová.

V súťaži tímov, v ktorej sa sčítavali časy piatich najlepších z daného družstva, suverénne triumfovali v konkurencii 74 zoskupení bežci z behame.sk v zložení Bukovác, Guttmann, Piják, Kotora a Ringer. V súčte dosiahli čas 2:51:43 h. Druhý skončil Telekom Running Ream (3:25:38) a tretí bol 3NT (3:29:12).

Na 6. ročníku Telekom Night Runu, ktorý sa prvý raz bežal na úplne novej 10-kilometrovej trati v centre Bratislavy, dobehlo do cieľa 3425 bežcov, pričom prihlásených bolo vyše 4500.

Výsledky: Muži: 1. Imrich Magyar (BMSC Bratislava) 32:39 min, 2. Pavol Bukovác (behame.sk) 33:35, 3. Miroslav Novák (Cycling Academy) 33:45, ... 55. Alexander Sejna 39:14, 195. Ján Pašuth 43:37, 280. Ľuboš Bogdányi 44:45, 436. Pavol Pašuth 46:46, 1164. Peter Pašuth (všetci Webnoviny.sk Sport Team) 53:12  Ženy: 1. Petra Fašungová (VŠC Dukla B. Bystrica) 36:10 min, 2. Lucia Janečková 37:44, 3. Dana Janečková (obe BMSC Bratislava) 40:10  Tímy: 1. behame.sk (Bukovác, Guttmann, Piják, Kotora, Ringer) 2:51:43 h, 2. Telekom Running Team (Michel, Hefty, Bogár, Uhrík, Lamper) 3:25:38, 3. 3NT (Psota, Králik, Vetrák, Sliacky, Skanderová) 3:29:12, ... 10. Webnoviny.sk Sport Team (Alexander Sejna, Ján Pašuth, Ľuboš Bogdányi, Pavol Pašuth, Peter Pašuth) 3:47:32