Björgenová víťazkou na 30 km voľne v Osle

Svetový pohár v behu na lyžiach - Oslo/Holmenkollen (Nór.) - nedeľa
OSLO 11. marca - Domáca reprezentantka Marit Björgenová sa stala víťazkou nedeľňajších pretekov na 30 km voľnou technikou s hromadným štartom v nórskom Osle v rámci Svetového pohára 2017/2018 v behu na lyžiach. Druhá s odstupom 3,6 s skončila Američanka Jessica Digginsová, tretia bola iná Nórka Ragnhild Hagová (+4,3 s). Slovensko nemalo zastúpenie. Nórka Heidi Wengová, líderka celkového poradia vo SP, obsadila 18. pozíciu (+3:13,7 min). Jej náskok pred najbližšou prenasledovateľkou, krajankou Ingvild Flugstad Östbergovou, sa zmenšil na 153 bodov. Vyvrcholenie SP je na programe počas budúceho týždňa vo švédskom Falune.

Svetový pohár v behu na lyžiach - Oslo/Holmenkollen (Nór.) - nedeľa:

Ženy - 30 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Marit Björgenová (Nór.) 1:18:12,4 h, 2. Jessica Digginsová (USA) +3,6 s, 3. Ragnhild Hagová (Nór.) +4,3, 4. Charlotte Kallová (Švéd.) +4,4, 5. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová +11,6, 6. Ingvild Flugstad Östbergová (obe Nór.) +1:39,5 min

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 26 z 30 pretekov): 1. Heidi Wengová 1424 bodov, 2. Ingvild Flugstad Östbergová (obe Nór.) 1271, 3. Jessica Digginsová (USA) 1164, 4. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) 1064, 5. Teresa Stadloberová (Rak.) 804, 6. Charlotte Kallová (Švéd.) 774

Poradie vo SP v hodnotení tzv. dlhých behov (po 15 z 17 pretekov): 1. Heidi Wengová 798 bodov, 2. Ingvild Flugstad Östbergová (obe Nór.) 694, 3. Jessica Digginsová (USA) 643, 4. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) 580, 5. Charlotte Kallová (Švéd.) 552, 6. Marit Björgenová (Nór.) 547