Hinzová víťazkou pretekov s hromadným štartom v Kontiolahti, Kuzminová 16., I. Fialková 30.

Preteky žien na 12,5 km s hromadným štartom v rámci 7. kola Svetového pohára 2017/2018 v biatlone v Kontiolahti (Fín.)
KONTIOLAHTI 11. marca - Nemecká reprezentantka Vanessa Hinzová zvíťazila v nedeľu vo fínskom Kontiolahti v pretekoch na 12,5 km s hromadným štartom na záver programu žien v rámci 7. kola Svetového pohára 2017/2018 v biatlone. Druhá skončila s odstupom 13,5 s a s jednou chybou na palebnej čiare Talianka Lisa Vittozziová, na tretej priečke klasifikovali Francúzku Anais Chevalierovú s mankom 16,8 s (1). Líderka Svetového pohára Fínka Kaisa Mäkäräinenová obsadila štvrtú priečku a potvrdila prvú pozíciu.

Slovenkám sa nedarilo podľa predstáv. Čerstvá olympijská šampiónka z Pjongčangu Anastasia Kuzminová skončila so šiestimi chybami na strelnici šestnásta, za víťazkou zaostala o 1:42,0 min. Ivona Fialková s deviatimi nepresnými výstrelmi uzatvorila výsledkové poradie tridsiatich pretekárok, ktoré mali právo účasti v pretekoch s hromadným štartom. V cieli bola o 6:28,6 min neskôr ako víťazka Hinzová.

Trojnásobná olympijská šampiónka Anastasia Kuzminová sa na prvých dvoch streleckých položkách v ľahu dovedna štyrikrát pomýlila (dvakrát na prvej, dvakrát na druhej) a po polovici súťaže jej patrilo 26. miesto s odstupom 1:22 min za talianskou líderkou Lisou Vitozziovou. Ešte horšie si počínala Ivona Fialková, ktorá po troch chybách na palebnej čiare, ale slabšom behu, priebežne bola posledná tridsiata (+1:52,5). Na tretej položke, resp. prvej v stoji Kuzminová pridala piatu chybu po poslednom výstrele a posunula sa na dvadsiatu pozíciu (+1:39,6), na čele vtedy bola Nemka Vanessa Hinzová. Fialková pridala ďalšie štyri nezdary na strelnici a so 7 chybami jej manko narástlo na 4:21,3 min. Posledná streľba a druhá v stoji priniesla na Kuzminovej konto a zo strelnice vybiehala na 21. mieste s mankom 1:56,5 min na vedúcu Hinzovú. Rodáčka z ruského Ťumeňa Kuzminová v závere upaľovala do cieľa a napokon sa posunula na výslednú šestnástu pozíciu. Kuzminová si udržala druhú pozíciu v priebežnom celkovom poradí Svetového pohára.

Predposledné 8. kolo SP v biatlone sa uskutoční 15. - 18. marca v nórskom Osle-Holmenkollene a derniéra príde na rad 22. - 25. marca v ruskom Ťumeni.

Svetový pohár 2017/2018 v biatlone - 7. kolo - Kontiolahti (Fín.) - nedeľa:

Preteky žien na 12,5 km s hromadným štartom: 1. Vanessa Hinzová (Nem.) 35:47,9 min (0), 2. Lisa Vittozziová (Tal.) +13,5 s (1), 3. Anais Chevalierová (Fr.) +16,8 (1), 4. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +43,4 (3), 5. Hanna Öbergová (Švéd.) +1:02,1 (2), 6. Marte Olsbuová (Nór.) +1:07,4 (3), ...16. Anastasia Kuzminová +1:42,0 (6),...30. Ivona Fialková (obe SR) +6:28,6.

11.3.2018   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP