Súboj o prvenstvo v mužskej kategórii bol mimoriadne vyrovnaný.
BOSTON 15. apríla - Kenský vytrvalec Lawrence Cherono sa stal víťazom 123. ročníka maratónu v americkom Bostone, keď triumfoval časom 2:07:57 h. Skúsený tridsiatnik mal najlepšie nohy vo vyrovnanom finiši. Na cieľovej rovinke zdolal Etiópčana Lelisu Desisu o dve sekundy a tretieho krajana Kennetha Kipkemoia o deväť sekúnd. V elitnej desiatke mužskej kategórie sa objavilo až sedem zástupcov Kene.
Medzi ženami zvíťazila 28-ročná Etiópčanka Worknesh Degefová, ktorá sa odpútala od súperiek približne po desiatich kilometroch a zvyšok trate absolvovala osamotená. Do cieľa dobehla v čase 2:23:31 h a dosiahla prvé veľké víťazstvo maratónskej kariéry. Druhá finišovala Keňanka Edna Kiplagatová s odstupom 42 sekúnd a tretia bola domáca Američanka Jordan Hasayová s vyše dvojminútovým mankom.

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:

Výsledky:
Muži: 1. Lawrence Cherono (Keňa) 2:07:57 h, 2. Lelisa Desisa (Et.) +2 s, 3. Kenneth Kipkemoi (Keňa) +9 Ženy: 1. Worknesh Degefová (Et.) 2:23:31 h, 2. Edna Kiplagatová (Keňa) +42 s, 3. Jordan Hasayová (USA) +2:09 min
15.4.2019   /   Behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP