Desať tisíc bežcov vybehlo do ulíc večernej Prahy

Olympijská víťazka Bára Špotáková odštartovala v sobotu 30. augusta štvrtý ročník desaťkilometrového behu pre desať tisíc bežcov. Tí vybehli o 19.00 do ulíc Prahy. Novinkou tohto ročníka bola nová trasa, ktorá previedla bežcov historickým centrom hlavného mesta s krásnymi výhľadmi na jej dominanty.

Pretek štartoval opäť zo Žltých lázní, kde bol pre bežcov pripravený sprievodný program. O zábavu sa postarali akrobati Cirk La Putyka. Show pripravili tiež parkúroví bežci tímu In Motion a alebo hviezdy Superstar - Debbie, Jakub Ondra a Ahmad Haidar. Pred štartom rozohriala bežcov rozcvička pod vedením trénerky Radky Vandasové. Celým dňom sprevádzali moderátorky rádia Europa 2 - Zorka Hejdová a Markéta Ježková.

Pre všetky bežkyne, ktoré sa prihlásili na tohtoročný We Run Prague, bola v sobotu v Žltých lázňach pripravená špeciálna Nikewomen Zone. Mohli využiť kozmetické služby a produkty, fyzioterapiu, masáže, ale aj rady známych stylistiek.

Bežci vybehli na novú trasu o siedmej hodine večer a mali možnosť užiť si krásy historickej Prahy vrátane výhľadu na Hradčany. Trasa pretekov viedla bežcov zo Žltých lázní - Podolskej nábreží - Vyšehradský tunel - Rašínovo nábreží - Mánes - Masarykovo nábrežie - Divadelné - Smetanovo nábrežie - Křížovnické - Mánesův most - Rudolfinum - Náplavka pod Dvořákovým nábrežím - Kozí - U Milosrdných - U Obecného dvora - Kozí plácek - Haštalské námestie - Rybná - Celetná - Prašná brána - Na Příkopě - Václavské námestie - 28. októbra - Národná - most Legií - Masarykovo nábrežie - Mánes - Jiráskov most - Palackého most Cieľ pretekov bol tentoraz na náplavce, kde ich spolu s moderátorkou vítal tiež DJ Brian, ktorý pre všetkých pripravil afterparty.

Prvý do cieľa dobehol s neuveriteľným časom 29:52 - Vítek Pavlišta. Nasledoval ho Ondřej Fejfar s výsledkom: 31:36. Na treťom mieste sa umiestnil Milan Janoušek s časom 32:03. "Mám ohromnú radosť, teraz mi to dobre behá, ale nečakal som, že sa dostanem pod 30 minút. O to viac ma to teší, "povedal najrýchlejší muž pretekov Vítek Pavlišta. "Aj napriek tomu, že trať viedla kľukatými, historickými uličkami Prahy, podarilo sa mi to", dodal.

Prvou ženou sa stala Tereza Lajdová s časom 37:08. Na druhom mieste sa umiestnila Hana Randáková s výsledkom 37:24 a tretie miesto obsadila Marcela Joglová s časom 37:52.

Všetci účastníci behu We Run Prague mali možnosť vyhrať špeciálnu cenu. Zo všetkých bežcov, ktorí preťali cieľovú pásku, boli vyžrebovaní dvaja šťastlivci, ktorí si budú môcť predĺžiť leto. Michal Lichter a Tereza Hanfová získali štartovné na We Run Dubai, ktorý sa uskutoční v decembri tohto roka.