Preteky Svetového pohára v behu na lyžiach - Lillehammer (Nór.)
LILLEHAMMER 30. novembra - Víťazmi piatkového šprintu voľnou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v nórskom Lillehammeri sa stali Švédka Jonna Sundlingová a Talian Federico Pellegrino. Sundlingová sa v závere finálovej jazdy dostala pre favorizovanú krajanku Stinu Nilssonovú a dosiahla premiérový triumf v pretekoch SP, tretia skončila Američanka Sadie Bjornsenová. Medzi mužmi Pellegrino vyhral pred domácim pretekárom Emilom Iversenom, tretí bol skúsený Kanaďan Alex Harvey. Nedarilo sa víťazom sobotňajšieho šprintu klasickou technikou, Rusi Alexander Bolšunov a Julia Belorukovová vypadli vo vyraďovacej časti už vo štvrťfinále. Smolu mal domáci favorit Johannes Hösflot Klaebo, ktorý si v semifinále zlomil paličku. Dvojica Slovákov sa neprebojovala medzi elitnú tridsiatku do vyraďovacích bojov - Alena Procházková skončila v kvalifikácii na 53. mieste a Ján Koristek na 103. priečke.

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
//players.brightcove.net/4358179179001/SJkzHaDGz_default/index.html?videoId=5973585161001

Preteky Svetového pohára v behu na lyžiach - Lillehammer (Nór.) - piatok

Muži - šprint voľnou technikou na 1,6 km: 1. Federico Pellegrino (Tal.) 3:19,17 min, 2. Emil Iversen (Nór.) +0,48 s, 3. Alex Harvey (Kan.) +0,71, 4. Sindre Bjönstad Skar (Nór.) +0,95, 5. Finn Haagen Krogh (Nór.) +1,09, 6. Ristomatti Hakola (Fín.) +2,46, ... v kvalifikácii: 103. Ján Koristek (SR) nepostúpil do vyraďovacej časti
Ženy - šprint voľnou technikou na 1,3 km: 1. Jonna Sundlingová (Švéd.) 2:52,74 min, 2. Stina Nilssonová (Švéd.) +0,34 s, 3. Sadie Bjornsenová (USA) +3,03, 4. Evelina Settlinová (Švéd.) +3,82, 5. Kristine Stavaas Skistadová (Nór.) +6,65, 6. Hanna Falková (Švéd.) +9,81, ... v kvalifikácii: 53. Alena Procházková (SR) nepostúpila do vyraďovacej časti

30.11.2018   /   Beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP