Volko len päť stotín za slovenským rekordom na 200 m

Najrýchlejší Slovák Ján Volko (BK HNTN Bratislava) vyhral oba šprinty na otvorených halových majstrovstvách Moravsko-sliezskeho kraja v atletike
OSTRAVA 8. januára - Najrýchlejší Slovák Ján Volko (BK HNTN Bratislava) vyhral oba šprinty na otvorených halových majstrovstvách Moravsko-sliezskeho kraja v atletike v Ostrave. Na 60 m zvíťazil vo finále časom 6,85, keď predtým bol v rozbehu rýchlejší ešte o dve stotinky (6,83). Finále šesťdesiatky ovládli Slováci, za Volkom skončil druhý jeho tréningový partner Jakub Matúš (6,97, v rozbehu 6,92) a tretí bol Dominik Holec (7,01).

Zverenec trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko potom vyhral aj dvojstovku za 21,45 sekundy, keď len o 5 stotín zaostal za vlastným slovenským rekordom v kategórii do 23 rokov, ktorý dosiahol pred rokom 16. januára v Ostrave. Volko zvíťazil s jasným náskokom 68 stotín pred Jakubom Matúšom (22,13). Súťaž dorastencov vyhral Jakub Benda (AC Stavbár Nitra) za 22,59.

Vo finále behu na 60 m junioriek skončila Slovenka Patrícia Garčárová druhá (8,07, v rozbehu 7,99), na 200 m bola najlepšia výkonom 26,11.