V záverečnom finále dňa sa definitívne lúčil s atletickou kariérou Usain Bolt, no bola to smutná rozlúčka.
V záverečnom finále dňa sa definitívne lúčil s atletickou kariérou Usain Bolt, no bola to smutná rozlúčka. Jamajčania túžiaci po zlate štafetu na 4 x 100 m nedokončili. Finišman Bolt dostal do ľavej nohy kŕč a namiesto cieľa skončil ležiaci na ovále. Z ôsmeho titulu na 4 x 100 m sa však netešili ani USA, lebo na záverečnom úseku prešprintoval Colemana (2. vo finále na 100 m) Brit Nethaneel Mitchell-Blake. Briti v zostave Ujah, Gemili, Talbot, Mitchell-Blake utvorili svetový výkon roka a európsky rekord 37,47 sekundy, Američanov zdolali o 5 stotín. Doterajšie európske maximum 37,73 patril inému britskému kvartetu (Condon, D. Campbell, Gardener, Devonish) z 29. 8. 1999 na MS v Seville. Veľká Británia ešte nikdy v histórii MS nezískala zlato. Londýnsky triumf pripomenul senzačné víťazstvo štafety Veľkej Británie na OH 2004 v Aténach. Bronz získalo japonské kvarteto za 38,04. Usain Bolt ukončil kariéru s 11 zlatými, 2 striebornými a 1 bronzovou na MS, na olympijských hrách si vybojoval 8 zlatých medailí. "Nemám slov. Som hrdý na chlapcov aj celý realizačný tím. Je šialené, že sme dokázali vyhrať práve v Londýne," tešil sa z titulu Chijindu Ujah, ktorý na prvom úseku rozbiehal víťazné britské kvarteto.

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:

12.8.2017 / Dráhové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP