Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies,
ktoré používame na poskytovanie služieb, prispôsobenie reklám a analýzu prenosov.

U mužov je favorit AC Stavbár, u žien tri tímy so záluskom na titul

U mužov je favorit AC Stavbár, u žien tri tímy so záluskom na titul
Slovenská atletická liga 2017 vyvrcholí v sobotu 9. septembra finálovým kolom v Dubnici nad Váhom
BRATISLAVA/DUBNICA NAD VÁHOM 7. septembra - Štvrtý ročník obnovenej slovenskej atletickej ligovej súťaže družstiev vyvrcholí v sobotu 9. septembra od 10.50 h finálovým kolom na Mestskom štadióne v Dubnici nad Váhom. Vo vyše 6-hodinovom programe sa predstaví po 7 mužských i 7 ženských tímov, ktoré budú bojovať okrem prvenstva aj o prémie z balíka 18 000 eur. U mužov aj žien získajú tímy na 1. až 7. mieste 3000, 2200, 1600, 800, 500, 400, 300 a 200 eur. Slovenský atletický zväz takisto prispeje obom víťazom sumou 3000 eur na účasť v Európskom pohári klubov v roku 2018.

Tituly obhajujú muži AC Stavbár Nitra a ženy ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica. Nitrania vyhrali tri zo štyroch kôl základnej časti a majú všetky predpoklady na to, aby uspeli aj vo finále a zavŕšili zlatý hetrik, keďže triumfovali aj v predošlých dvoch rokoch. Na rozdiel od nedávneho 4. kola v Trnave nastúpia v zostave aj so šprintérmi Jánom Volkom a Denisom Danáčom, dvoma oporami tímu, ktoré v záverečnom kole základnej časti chýbali pre účasť na Svetovej univerziáde v Tchaj-peji. Najrýchlejší Slovák Volko, ktorý za AC Stavbár hosťuje, pobeží stovku a v rámci nastavenia programu prípravy na novú sezónu aj test na štvorstovke. Halový vicemajster Európy na 60 m a majster Európy na 200 m do 23 rokov si už najdlhší šprint raz vyskúšal. Vlani na otvorených halových majstrovstvách stredoslovenskej oblasti v bratislavskom Eláne zabehol 400 m v rámci tréningu za 49,56 sekundy.

Nitriansky AC Stavbár nemá výraznejšiu slabinu, má solídne poskladaný tím s minimálne jednou výraznou osobnosťou v každej disciplíne. Cestu za obhajobou by mu mohli najviac znepríjemniť atléti Slávie UK Bratislava, ktorí získali titul naposledy v roku 2014. Zaujímavý bude aj duel o bronz medzi ŠK ŠOG Nitra a banskobystrickou Duklou, do ktorého by mohla teoreticky zasiahnuť aj bratislavská Slávia STU.

Hoci obhajkyne titulu v súťaži žien, atlétky ŠK o. z. Dukla Banská Bystrica, vyhrali len dve zo štyroch kôl základnej časti - v prvom v Košiciach a vo štvrtom v Trnave - a na finále nastúpia s jednobodovým mankom, sú najväčšie favoritky na prvenstvo. Sestry Velďákové a spol. triumfovali v predošlých troch obnovených ročníkoch, no z trónu sa ich pokúsi zosadiť ambiciózny mladý tím dievčat z ŠK ŠOG Nitra, ktorý ešte nikdy seniorský klubový titul nezískal. V domácom prostredí bude silný aj dubnický Spartak, s 8 prvenstvami rekordér v počte ženských tímových titulov v ére samostatnosti. Za istých okolností by mohol titul po štvorročnej pauze ostať na Považí: ak by Spartak finále vyhral, Dukla by skončila druhá a Nitrianky až tretie.

Súčasťou sobotného ligového finále a majstrovstiev Slovenska družstiev v atletike bude aj vyvrcholenie 18. ročníka celoslovenskej žiackej súťaže Hľadáme nových olympionikov. Chlapci budú súťažiť v behu na 60 a 1000 m, dievčatá na 60 a 600 m. Pred súťažou budú mať finalisti šancu podebatovať si na besede s patrónmi súťaže, šprintérom Jánom Volkom a slovenským rekordérom na 800 m Jozefom Repčíkom. V Dubnici sa uskutočnia aj súťaže štafiet na 4 x 60 m v rámci Detskej štafetovej ligy.

Poradie klubov (aj s hlavnými bodmi) pred finále ligy 2017 (M-SR tímov) v Dubnici nad Váhom:

Muži: 1. AC Stavbár Nitra 7 hlavných bodov, 2. Slávia UK Bratislava 6, 3. ŠK ŠOG Nitra 5, 4. ŠK Dukla o. z. B. Bystrica 4, 5. Slávia STU Bratislava 3, 6. Spartak Dubnica n/V. 2, 7. Slávia TU Košice 1. Ženy: 1. ŠK ŠOG Nitra 7 hlavných bodov, 2. VŠC Dukla B. Bystrica 6, 3. Spartak Dubnica n/V. 5, 4. Slávia UK Bratislava 4, 5. Tatran Spišská Nová Ves 3, 6. Slávia STU Bratislava 2, 7. Slávia ŠG Trenčín 1.


7.9.2017   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: BIGSTOCK

Ďalšie články