Skvelý Volko: v Madride druhý za 6,58, stotinku za rekordom SR!

Ján Volko najrýchlejší v rozbehoch na 60 m na mítingu v Madride, vo finále skončil druhý za Američanom Rodgersom
MADRID 9. februára - Slovenský reprezentant Ján Volko (Naša atletika - ŠCP Bratislava) obsadil v piatok vo finále behu na 60 m časom 6,58 druhú priečku na prestížnom atletickom mítingu v Madride, ktorý bol štvrtým podujatím prestížneho halového seriálu IAAF World Indoor Tour. Iba o jedinú stotinku zaostal za víťazným exvicemajstrom sveta 2010 Mikom Rodgersom z USA a takisto jediná stotinka ho delila od vlastného slovenského rekordu z 15. februára minulého roka v poľskom meste Toruň. V európskych tabuľkách roka je už druhý spolu s Talianom Tortum (6,58) za Britom Prescodom (6,53). Informáciu priniesol facebookový profil Slovenského atletického zväzu.
Volko vyhral v piatok najprv I. rozbeh na 60 m časom 6,63 a o stotinku si zlepšil svoje sezónne maximum z pretekov v Paríži. Zverenec trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko dosiahol v rozbehoch najlepší čas zo všetkých šprintérov, víťaz II. rozbehu Američan Mike Rodgers bol o stotinku pomalší.

V Madride napokon neštartovali ohlasovaní Číňania: vicemajster sveta na 60 m z Birminghamu 2018 a ázijský rekordér (6,42) Ping-tchien Su a štvrtý z HMS 2018 Sie Čen-jie (6,52). Chýbali aj španielsky rekordér Pérez (6,49) a siedmy z HMS 2018 Safo-Antwi z Ghany (6,55).

Výsledky:

Muži - 60 m, finále: 1. Rodgers (USA) 6,57, 2. Volko (SR) 6,58 - slovenský výkon roka, 3. B. Robinson 6,61, 4. Carnes (obaja USA) 6,61, 5. Quinonez (Ekv. 6,66, 6. M. López (Šp.) 6,71, 7. Al-Harthi (Omán) 6,74, 8. Bockarie (Hol.) 6,84.

I. rozbeh: 1. Volko (SR) 6,63 - slovenský výkon roka (štartová reakcia 0,147), 2. Carnes (USA) 6,64, 3. M. López (Šp.) 6,74, 4. Bockarie (Hol.) 6,80, 5. Chinedu (Šp.) 6,86, Cissé (Pobr. Slon.) diskvalifikovaný pre uliaty štart.

II. rozbeh: 1. Rodgers 6,65, 2. B. Robinson (obaja USA) 6,66, 3. Quinonez (Ekv.) 6,77, 4. Al-Harthi (Omán) 6,78, 5. Tellez (Šp.) 6,83, 6. B. Smith (USA) 6,93, 7. Tejero (Šp.) 6,97.

8.2.2019   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP