Paulíny bronzový na 1500 m na EYOF, Havlík siedmy na 400 m

Bronz na 1500 m na EYOF v Györi pre Sloukovho zverenca Andreja Paulínyho
GYÖR 26. júla - Na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v maďarskom Györi získala atletická časť slovenskej výpravy prvú medailu. V behu chlapcov na 1500 m sa o ňu postaral Andrej Paulíny (AK ZŤS Martin), ktorý skončil tretí časom 4:06,57 min. V taktických pretekoch, ktoré celé odtiahol Francúz Baptiste, sa rozhodovalo v zdrvujúcom finiši, v ktorom mal najviac síl Turek Celik (4:06,33) pred Apátim z Maďarska (4:06,52). Šestnásťročný Paulíny, ktorého v Martine pripravuje Pavel Slouka a patrí k veľkým nádejám slovenskej atletiky, mal z pätnástky prihlásených bežcov na 1500 m až ôsmy najlepší osobný rekord (3:58,90).

Štvorstovkár Marek Havlík (AC Malacky) potvrdil svoj semifinálový siedmy najlepší čas s v záverečnom súboji o medaily skončil siedmy za 51,06 sekundy. Zverenec Petra Filipa zdolal vo finále Holanďana Koka. Vo finále súťaže guliarok skončila Michaela Vrecková (Slávia ŠG Trenčín) na 11. priečke výkonom 13,31 m.

Semifinále bolo v stredu konečnou pre šprintérov na 200 m. Tomáš Matuščák postúpil z rozbehov 12. najlepším časom 22,85 (osobný rekord), v I. semifinále skončil ôsmy za 23,03 a celkovo ho klasifikovali na 13. priečke. Lenka Kovačovicová sa do semifinále prebojovala ako jedenásta najlepšia (25,31), v II. semifinále bola šiesta za 25,28, čo stačilo celkovo na 11. miesto.

V Györi sa zo slovenských atlétov ešte predstavia v guli a disku Jaroslav Greguš (27. 7., resp. 28. 7.), v kladive Miloslav Konopka ml. (27. 7.), na 100 m prekážok Natália Gyomraiová (28. 7.), na 400 m prekážok Paula Ácsová (27. 7.), na 2000 m prekážok Lucia Šišoláková (28. 7.), v disku Michaela Vrecková (27. 7.), v oštepe Petra Hanuliaková (27. 7.) a štafeta na 4 x 100 m (28. 7.).

Finálové výsledky:

CHLAPCI

400 m: 1. Ouceni (Fr.) 48,84, 2. Baranov (Ukr.) 49,33, 3. Sluga (Chor.) 50,31,... 7. Marek Havlík (SR) 51,06

1500 m: Celik (Tur.) 4:06,33, 2. Apáti (Maď.) 4:06,52, 3. Andrej Paulíny (SR) 4:06,57

26.7.2017   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Peter Paulíny