Ledecká postúpila do finále na 400 m prekážok na Svetovej univerziáde v Neapole

Ledecká do finále behu na 400 m prekážok na SU
Slovenský reprezentant v atletike Ján Volko si tesne nevybojoval medailu na 30. svetovej univerziáde v talianskom Neapole. Zverenec trénerskej dvojice Naďa Bendová - Róbert Kresťanko obsadil v utorkovom večernom finále behu na 100 m 4. miesto výkonom 10,36 s, čím vyrovnal slovenský výkon roka. Za bronzovým Brazílčanom Rodrigom do Nascimentom (10,32) zaostal o štyri stotiny. Volko bol šiesty v semifinále za 10,39 (3. v druhom semifinále za Japoncom Mijamotom). Celkovo sa v porovnaní so SU 2017 (5.) zlepšil o jednu priečku.

Daniela Ledecká postúpila do stredajšieho finále (18.30 h) behu na 400 m prekážok. Zverenka trénerky Kataríny Adlerovej finišovala v I. semifinále štvrtá časom 56,95 sekundy a medzi osmičku najlepších sa kvalifikovala ako prvá s časom. Priamy postup jej ušiel len o 9 stotín. Do finále postupovali z každého semifinále priamo prvé tri a ďalšie dve s najlepšími časmi. Ledecká dosiahla celkovo šiesty výkon, v II. semifinále boli rýchlejšie len dve prekážkarky.

"Po mojom semifinále som verila, že by to mohlo stačiť na postup, no kým som to nevedela stopercentne, nechcela som to zakríknuť,“ uviedla 22-ročná Ledecká pre web Slovenského atletického zväzu. "Dnes sa mi bežalo veľmi dobre, vo finále by som rada zlepšila svoj slovenský rekord.“

Rodáčka z Levoče sa v Neapole druhý raz v kariére sa dostala pod hranicu 57 sekúnd a zabehla druhý najlepší slovenský výkon na 400 m prekážok v histórii. Rýchlejšia bola iba ona sama 15. júna na mítingu P-T-S v Šamoríne, kde utvorila slovenský rekord 56,79.

Šimon Bujna obsadil v behu na 400 m konečnú 14. pozíciu. V II. semifinále bol piaty, keď si utvoril osobný rekord časom 46,94 s, pričom prvýkrát v kariére sa dostal pod hranicu 47 sekúnd.

V utorkových predpoludňajších kvalifikačných súbojoch sa slovenským atlétom nedarilo. Maximilián Slezák obsadil v oštepárskej kvalifikácii 17. miesto výkonom 69,55 m, pričom na postup do finálovej dvanástky stačilo Austrálčanovi O´Brienovi 71,61 m. Jakub Bottlík skončil v I. rozbehu na 400 m prekážok šiesty za 52,52, čo nestačilo na postup do semifinále ani s časom (potrebných bolo 51,25). Celkovo dosiahol 22. najlepší výkon.

9.7.2019   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA