PomléRun 5 s rekordnou účasťou

Na tohtoročný beh PomléRun 5 sa zaregistroval rekordný počet účastníkov - až 1 342. Na štart v športovom areáli x-bionic® sphere sa postavili bežci v jednotlivých disciplínach, ktoré boli prispôsobené veku bežcov a aj ich výkonnostnej úrovni. PomléRun 5 je ideálne podujatie, kde si deti, teenageri a dospelí, amatérski, ale aj profesionálni športovci mohli preveriť svoje sily, schopnosti a limity.
Víťaz hlavného behu René Valent hodnotí tento ročník ako najlepší zo všetkých doterajších:„ Ja som si to užíval, je tu skvelá atmosféra. Chcel by som pochváliť organizátorov, že dokážu pritiahnuť takéto množstvo detí k športovaniu.“

Víťazka hlavného behu Dagmar Vargová tesne po dobehu povedala: „Dobre sa mi bežalo, len trošku mi vadil vietor. Ale s výsledkom som celkom spokojná.“

Na štart 5. ročníka sa postavili aj rýchlostní kanoisti Tibor Linka a Gábor Jakubík. Obaja odbehli firemný štafetový beh a postavili sa na stupeň víťazov spolu so Zoltánom Tóthom. „Hecovali sme sa v sobotu na tréningu a nakoniec sme sa dohodli, že pobežíme PomléRun. Som Šamorínčan, tento beh mám veľmi rád,“ povedal pred štartom Tibor Linka, strieborný medailista z OH v Riu 2016, ktorý bežal prvý úsek štafety. Po dobehu bol stručný, ale spokojný: „Dobre sa mi bežalo, len ťažko. Mám prepálené pľúca z behu“, dodal so smiechom.

Každé dieťa Šamorínskej materskej, základnej a strednej školy, ktoré absolvovalo PomléRun získalo jedinečnú možnosť prihlásiť sa do konca školského roka na plavecký výcvik s dopravou v rámci Šamorína v x-bionic® aquatic sphere s 50% zľavou. Najlepšie umiestnené dieťa zo šamorínskej ZŠ v kategórií 1. stupeň ZŠ a 2. stupeň ZŠ získalo plavecký kurz zdarma pre celú svoju triedu.

PomléRun je súčasťou Šamorínskej bežeckej ligy.