Newyorský maratón dokončilo rekordných takmer 53-tisíc účastníkov, najlepším Slovákom Kolarčík

Na 48. ročníku prestížneho maratónu v New Yorku dobehol do cieľa rekordný počet bežcov.
NEW YORK 6. novembra - Na 48. ročníku prestížneho maratónu v New Yorku dobehol do cieľa rekordný počet bežcov. Dovedna ich bolo 52 812. Ako v pondelok informovali organizátori podujatia, tohtoročná edícia prekonala maximum spred dvoch rokov, kedy finišovalo 51 394 účastníkov. Preteky si pri trati, ktorá viedla cez päť newyorských štvrtí, vychutnalo približne milión zvedavcov. Ako je známe, maratón "pod Sochou slobody" vyhral Etiópčan Lelisa Desisa časom 2:05:59 h, čo je druhý najkvalitnejší výkon v histórii pretekov. Súťaž žien ovládla po štvrtý raz Mary Keitanyová z Kene časom 2:22:48 h.

Najlepším slovenským maratóncom sa stal Marek Kolarčík z Košíc. Štyridsaťjedenročný Kolarčík dobehol na 593. mieste časom 2:52:10 h. Najrýchlejšia zo Sloveniek bola Margita Kováčová (3402. miesto) časom 3:19:43 h.

6.11.2018 / Cestné behy / Autor: AP/WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP