Na Majcichovskej desiatke triumfy Sahajdu a obhajkyne Zrastákovej

V nedeľu 3. marca sa bežal v Majcichove 29. ročník cestných pretekov na 10 km.
MAJCICHOV 3. marca - Dvadsiaty deviaty ročník populárneho cestného behu Majcichovská desiatka v trnavskom okrese vyhral v kvalitnej konkurencii slovenských bežcov Tibor Sahajda z BMSC Bratislava, ktorý splnil úlohu hlavného favorita. Predviedol sólobeh a v cieli mu namerali čas 30:24 min. "Vzhľadom na to, že boli moje len prvé preteky v sezóne, tak som s mojím výkonom spokojný," uviedol Sahajda. Na 2. mieste s odstupom 1:14 min finišoval Jozef Urban (Obal servis Košice), za ktorým o 7 sekúnd zaostal Marek Hladik (BMSC).
V súťaži žien zvíťazila Veronika Zrastáková z ŠK ŠOG Nitra, ktorá obhájila lanské prvenstvo a výkonom 36:12 min si o sekundu zlepšila osobný rekord na 10 km. Lucia Kovalančíková z ŠK Dukla Banská Bystrica zaostala o 1:30 min. Tretia bola Barbora Brezovská z Trenčína (+2:37 min. Štartové pole v Majcichove v nedeľu obsahovalo celkovo 424 bežcov a bežkýň. Z nich 414 aj dobehlo do cieľa.

Výsledky - nedeľa:

Muži (absolútne poradie): 1. Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) 30:24 min, 2. Jozef Urban (Obal servis Košice) 31:38, 3. Marek Hladik (BMSC) 31:45, 4. Gabriel Švajda (Adidas Runners Bratislava) 32:02, 5. Matúš Verbovský (ŠK Atléti BS B. Štiavnica) 32:14, 6. Peter Kováč (Run for Fun) 32:19. Ženy (absolútne poradie): 1. Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) 36:12 min, 2. Lucia Kovalančíková (ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica) 37:42, 3. Barbora Brezovská (Trenčín) 38:49, 4. Barbora Šimonová (AK Zdravie v pohybe Lučatín) 38:58, 5. Zuzana Polohová (Lesky´s Runners) 39:07, 6. Monika Kusendová (Atletika Nové Mesto nad Váhom) 40:43.

Kompletné výsledky

3.3.2019   /   Cestné behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.