Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies,
ktoré používame na poskytovanie služieb, prispôsobenie reklám a analýzu prenosov.

MMM v Košiciach je vypredaný, počet účastníkov sa zastavil na 13 010

MMM v Košiciach je vypredaný, počet účastníkov sa zastavil na 13 010
Na hlavný maratón MMM v Košiciach sa prihlásilo 1943 a na polmaratón 4323 športovcov
KOŠICE 12. septembra - Nadchádzajúci 94. ročník Medzinárodného maratónu mieru bude rekordný. Počet registrovaných účastníkov sa aktuálne zvýšil o ďalších 435 vo všetkých kategóriách a zastavil sa na čísle 13 010. Na hlavný maratón MMM sa prihlásilo 1943 a na polmaratón 4323 športovcov. Organizátori na utorkovej tlačovej besede v Košiciach oznámili zastavenie registrácie k 11. septembru. "Do databáz pribudnú už iba elitní pretekári a ďalší pohyb bude minimálny. Na trati by podľa súčasného stavu registrácie malo mať zastúpenie 48 krajín," informujú organizátori.

Celkovo sa na MMM 2017 so statusom Elite predstaví vrátane "pacemakerov" temer 30 pretekárov. Zatiaľ najznámejšími potvrdenými menami sú Etiópčan Tadesse Mamo (vlani pri svojom debute v Košiciach tretí, osobný rekord: 2:10:17 h) či jeho krajan Fikre Assefa Robi (2:10:01). Medzi ženami v Košiciach nebudú chýbať rovnako Etiópčanky Meseret Abebayehu Alemuová, ktorá ešte nemá 20 rokov, ale disponuje osobným rekordom 2:29:14 a tiež Worknesh Akému Molová (2:29:35).

Najstarší maratón v Európe sa uskutoční v nedeľu 1. októbra so štartom od 8.50 do 9.10 h tradične na Hlavnej ulici v Košiciach. Už od piatku sa však v Košiciach a okolí budú konať rôznorodé sprievodné akcie. Ich súčasťou bude aj odovzdanie pamätných certifikátov členom Diamantového klubu, teda tým, ktorí trať MMM pokorili minimálne 25-krát. Tento akt sa uskutoční v sobotu 30. septembra o 10.30 h na hlavnom pódiu Expa MMM pred SC Aupark. O čosi neskôr od 11.00 h na rovnakom mieste predstavia hlavných favoritov MMM 2017, ktorí tam budú mať autogramiádu. "V zostave 49 členov Diamantového klubu nájdete aj tri ženy. Pri pohľade na ich najlepšie výkony, ktorým tróni čas Petra Poláka 2:25:20 z roku 1980, musí každý uznať, že to nie sú iba zberači štartov, ale i veľmi kvalitní bežci," informovali organizátori.

Medzinárodný maratónu mieru, mesto Košice i celé atletické hnutie si v tomto roku pripomenú 20 rokov od konania majstrovstiev sveta v polmaratóne, ktoré sa v Košiciach uskutočnili 4. októbra 1997. Doposiaľ jediný atletický svetový šampionát na území Slovenska zaznamenal veľký ohlas a potvrdil prestíž organizátorov MMM, ktorí spolu s tímami IAAF držali v rukách dirigentskú taktovku nad týmto výnimočným podujatím. Organizátori MMM stále dokončujú program a príchod hostí k 20. výročiu MS v polmaratóne.

Stretnutie s olympijským víťazom Matejom Tóthom v maratónskych Košiciach dostane ďalšiu podobu. Tento výnimočný športovec, ktorý navštívil metropolu východu počas maratónskeho víkendu po triumfoch na MS 2015 v Pekingu aj na OH 2016 v Riu, je protagonistom projektu Chodí celá rodina. Znamená to, že verejnosť sa bude môcť opäť stretnúť s Matejom Tóthom a tentokrát s ním aj absolvovať prechádzku centrom Košíc v predvečer Medzinárodného maratónu mieru 2017. "Jej dĺžka bude necelé 4 kilometre a trasa povedie zeleným srdcom Košíc i historickým centrom, vrátane najdlhšej pešej zóny na Slovensku. Bezplatne sa registrovať na túto novú súčasť programu MMM možno na webovej stránke www.kosicemarathon.com a potom už stačí prísť na štart, ktorý je naplánovaný na sobotu 30. septembra o 16.00 h z priestorov Expa MMM na Námestí osloboditeľov," doplnili organizátori.


12.9.2017   /   Cestné behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články