ZIMNÝ TRIATLON-MS: Juniorka Michaličková strieborná, Néč-Lapinová šiesta medzi ženami

Majstrovstvá sveta v zimnom triatlone - Asiago (Tal.) - sobota - výsledky
ASIAGO 9. februára - Zuzana Michaličková získala striebornú medailu v kategórii junioriek na majstrovstvách sveta v zimnom triatlone v talianskom Asiagu. Slovenská reprezentantka zaostala za víťaznou domácou pretekárkou Giorgiou Rigoniovou o 63 sekúnd. Jej ďalšie dve krajanky obsadili pozície tesne za stupňami víťazovi. Margaréta Bičanová finišovala štvrtá a Nora Jenčušová bola piata.

V ženskej elitnej kategórii siahala na cenný kov Kristína Néč-Lapinová, ktorá po úvodných dvoch úsekoch (beh a jazda na horskom bicykli) viedla, ale v záverečnej bežkárskej časti sa prepadla na šiestu pozíciu. Zlatú medailu si vybojovala Ruska Daria Rogozinová. Medzi mužmi sa slovenským zástupcom príliš nedarilo. Mário Košút obsadil 27. pozíciu, pričom v kategórii do 23 rokov mu patrila deviata priečka. Tomáš Kubek sa zaradil na 29. miesto. Víťazom sa stal Rus Pavel Andrejev.

Majstrovstvá sveta v zimnom triatlone - Asiago (Tal.) - sobota - výsledky:

Muži elite: 1. Pavel Andrejev 1:24:43 h, 2. Dmitrij Bregeda (obaja Rus.) +49 s, 3. Marek Rauchfuss (ČR) +1:29 min, ... 27. Mário Košút +15:02 min, 29. Tomáš Kubek (obaja SR) +15:38 Ženy elite: 1. Daria Rogozinová 1:40:54 h, 2. Julia Surikovová (obaja Rus.) +3:39 min, 3. Romana Slavinecová (Rak.) +4:28, ... 6. Kristína Néč-Lapinová (SR) +5:52

Muži do 23 rokov: 1. Franco Pesavento (Tal.) 1:29:23 h, ... 9. Mário Košút (SR) +10:22 min Juniorky: 1. Giorgia Rigoniová (Tal.) 1:01:36 h, 2. Zuzana Michaličková (SR) +1:03 min, 3. Alexandra Teťujevová (Rus.) +5:42, 4. Margaréta Bičanová +6:11, 5. Nora Jenčušová (obe SR) +8:31

9.2.2019 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Facebook/ Kristina Lapinova