Zatlúkalová štvrtá a Čelko piaty na MS v towerrunningu

Na historicky prvých majstrovstvách sveta v v towerrunningu (beh do schodov) v katarskej Dauhe si výborne počínali slovenskí reprezentanti
DAUHA 30. marca - Na historicky prvých majstrovstvách sveta v v towerrunningu (beh do schodov) v katarskej Dauhe si výborne počínali slovenskí reprezentanti. Všetci skončili v prvej desiatke a len tesne im ušli medailové pozície.

Najlepšie umiestenie si vybojovala Janka Zatlúkalová, ktorá v súťaži žien skončila štvrtá, 11 sekúnd za bronzovou Poľkou Wisniewskou-Ulfikovou. V súťaži mužov skončil Tomáš Čelko piaty, iba 7 sekúnd za bronzovým Darrenom Wilsonom z Austrálie. Druhý Slovák v súťaži Štefan Štefina obsadil 9. priečku.

"Súťaž pozostávala z dvoch súťažných dní a celkovo troch výbehov na strechu hotela Torch. V kvalifikácii sme sa museli popasovať s 51 poschodiami následne v ten istý deň zdolať znova 30 poschodí. Vo finále pre 30 najlepších v druhý deň šampionátu to bolo 51 poschodí - prevýšenie 238 m, nábeh 150 m pred budovou, hromadný štart a 1304 schodov,“ priblížil preteky Tomáš Čelko.

Výsledky:
Muži: 1. Piotr Lobodzinski (Poľ.) 6:35, 2. Mark Bourne 6:52, 3. Darren Wilson (obaja Aus.) 6:58,... 5. Tomáš Čelko 7:05, 9. Štefan Štefna (obaja SR) 7:31. Ženy: 1. Andrea Mayrová (Rak.) 7:50, 2. Suzanne Walshamová (Aus.) 7:54, 3. Dominika Wisniewská-Ulfiková (Poľ.) 8:58, 4. Janka Zatlúkalová (SR) 9:09.