25. ME v krose v Tilburgu - výsledky
TILBURG 9. decembra - Z dvojice slovenských bežkýň v súťaži junioriek na 4,3 km na jubilejných 25. majstrovstvách Európy v krose v holandskom Tilburgu bola úspešnejšia debutantka na tomto šampionáte Elena Dušková. Ešte len 17-ročná dorastenka finišovala v daždi a na ťažkom blatistom teréne na 69. mieste z 88 štartujúcich. Dosiahla čas 15:04 min a za víťaznou Nadiou Battoclettiovou z Talianska zaostala o 1:18 min. Druhej Slovenke Alexandre Zavadskej sa nepodarilo zlepšiť si umiestnenia z predošlých krosových ME (2016 - 76., 2017 - 78.) a dobehla na 80. priečke za 15:33 min. Víťazná Battoclettiová, ktorá v tomto roku získala taliansky seniorský aj juniorský titul na 5000 m, skončila vlani na krosvých ME v Šamoríne medzi juniorkami piata.

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:

Výsledky:
Juniorky (4,3 km - 88 štartujúcich): 1. Nadia Battoclettiová (Tal.) 13:46, 2. Delia Sclabasová (Švaj.) 13:47, 3. Inci Kalkanová (Tur.) 13:48,... 69. Elena Dušková 15:04, 80. Alexandra Zavadská (obe SR) 15:33 Družstvá (15 štartujúcich): 1. Veľká Británia (Quirková, Mhlangová, Brocková) 23, 2. Holandsko (Lauová, Heinstová, Bllokhuisová) 28, 3. Turecko (Kalkanová, Akbingölová, Kunurová) 39

9.12.2018   /   Bleskovky   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.