TRIATLON: V Rusovciach triumf Vargu, Nagy mu požičal koleso

Plavecký reprezentant Richard Nagy skončil desiaty, keď za víťazným Vargom zaostal o 17:15,8 min
BRATISLAVA 25. septembra - Mužská kategória sobotňajšieho Triatlonu pre všetkých v bratislavských Rusovciach sa podľa predpokladov stala korisťou dlhodobo najlepšieho slovenského reprezentanta Richarda Vargu. Na tratiach so šprintérskymi objemami 0,75 km plávanie, 20 km cyklistika, 4,8 km beh Varga triumfoval vo výslednom čase 55:04,7 pred Talianom Alessandrom Fabianom (55:10,6) a Čechom Jiřím Kalusom (55:58,6). Plavecký reprezentant Richard Nagy skončil desiaty, keď za víťazným Vargom zaostal o 17:15,8 min. V juniorskej kategórii zvíťazil Matúš Verbovský (ŠK ATÓM Levice) výkonom 57:34,5 min. Preteky boli zároveň vyvcholením Slovenského pohára v triatlone.

"Rišo Varga v úvode cyklistickej časti dostal defekt. Bolo šťastím, že na štarte bol aj Rišo Nagy. Požičal mu koleso, Alessandro Fabian Riša pri výmene počkal, zároveň však ich už dostihli ďalší rýchli plavci. 20 km cyklistiku na čele odtiahla pätica - Talian Fabian, Čech Kalus, Smetana, Sopko a Varga. V behu to bolo sólo dvoch triatlonových hviezd. V cieli bol s malým náskokom rýchlejší Richard Varga," informoval portál triathlon.sk.

Výsledky (0,75 km + 20 km + 4,8 km):
Muži: 1. Richard Varga (SR) Triax Bratislava 55:04,7 min, 2. Alessandro Fabian (Tal.) Triax Bratislava 55:10,6, 3. Jiří Kalus (ČR) Ekol Team Brno 55:58,6 Juniori: 1. Matúš Verbovský (ŠK ATÓM Levice) 57:34,5 min, 2. Marek Smetana (3NITY Triathlon team Bartislava) 58:20,2, 3. Matúš Kozlovský (Triax Bratislava) 1:01:01,7