TRIATLON: V Košiciach aj Gajdošová či Čech Čelůstka

Sobotňajší prvý ročník Ness City Triathlonu prilákal do Košíc športovcov zo šiestich krajín vrátane popredného českého reprezentanta Jana Čelůstku. Majster Európy v cross triatlone z roku 2013 vlani na jednom z podujatí Svetového pohára obsadil 7. miesto, na OH v Londýne 2012 skončil tridsiaty.
KOŠICE 22. júna - Domácim lákadlom bude účasť Košičanky Romany Gajdošovej, najlepšej slovenskej triatlonistky ostatných dvoch rokov. Len pred niekoľkými dňami na ME v bulharskom Burgase obsadila 8. miesto, čo je najlepšie umiestnenie slovenskej reprezentantky v tejto vekovej kategórii v histórii. Organizátori v tlačovej správe prezradili, že najmladší adept košického triatlonu má sotva 6, kým najstarší 67 rokov. Zaujímavosťou sú aj štyri čisto dámske štafety.

Premiéra Ness City Triathlonu v Košiciach bude mať v sobotu začiatok o 15.00 h, športovci absolvujú tzv. šprintérsky objemy: 0,75 km plávanie v bazéne Mestskej plavárne, 20 km na bicykli a na záver 5 km behu. Cyklistická časť povedie ulicami Rumanova, Thurzova, Staničné námestie, Štefánikova, Masarykova a Svätoplukova. Bežať sa bude centrom Košíc a v okolí mestského parku. Predprogram v podobe súťaží v žiackych kategóriách sa začne o 14.30 h.