TRIATLON-SP: Varga v New Plymouthe na 14. mieste, Gajdošová obsadila 21. pozíciu

Slovenský triatlonista Richard Varga skončil na 14. mieste v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v novozélandskom New Plymouthe.
NEW PLYMOUTH 31. marca - Tridsaťročný Bratislavčan na šprintérskej trati (750 m plávanie + 20 km cyklistika + 5 km beh) vyhral spolu s Írom Russellom Whitom plaveckú časť, v cyklistickej časti bol však až dvadsiaty prvý a v behu ho klasifikovali na 20. priečke. Z víťazstva sa tešil Austrálčan Luke Willian s náskokom 6 sekúnd pred Nemcom Justusom Nieschlagom a domácim Samom Wardom. Varga zaostal za víťazom o 51 sekúnd.

Do súťažného kolotoča sa po zmene formátu vrátil päťnásobný majster sveta a strieborný olympijský medailista Javier Gómez. Tridsaťšesťročný Španiel sa umiestnil na piatom mieste, na Williana mal v cieli manko 13 sekúnd. Gómez absolvoval prvé preteky po takmer dvoch rokoch.
V ženskej časti obsadila slovenská reprezentantka Romana Gajdošová 21. pozíciu, keď na víťaznú Talianku Angelicu Olmovú stratila 2:38 min. Olmová triumfovala so sekundovým náskokom pred Švajčiarkou Jolandou Annenovou, tretia s mankom 9 sekúnd skončila Austrálčanka Jaz Hedgelandová.

Výsledky - Svetový pohár - New Plymouth (N. Zél.) - šprint triatlon (750 m plávanie + 20 km cyklistika + 5 km beh):

MUŽI 1. Luke Willian (Aus.) 56:05 min, 2. Justus Nieschlag (Nem.), 3. Sam Ward (N. Zél.) obaja +6 s,... 14. Richard Varga (SR) +51 ŽENY 1. Angelica Olmová (Tal.) 1:03:27 h, 2. Jolanda Annenová (Švaj.) +1 s, 3. Jaz Hedgelandová (Aus.) +9,... 21. Romana Gajdošová (SR) +2:38 min
1.4.2019   /   Bleskovky   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP