Sahajdov víťazný test

Zaujímavosti z atletického zákulisia
 BRATISLAVA 30. júna  - Zaujímavosti z atletického zákulisia:

LONG BEACH: Na mítingu v americkom Long Beach utvoril medailista z OH a MS Will Claye svetový výkon roka v trojskoku 18,14 m. Američan si výrazne zlepšil osobné maximum a prvý raz v kariére prekonal 18-metrovú hranicu. V historických tabuľkách sú pred ním už len Brit Jonathan Edwards a Američan Christian Taylor, ktorý nedávno zvíťazil na mítingu P-T-S v Šamoríne. Víťazný výkon 18,14 m bol Claya jediný platný pokus v súťaži.

MOLDAVA NAD BODVOU: Najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda vyhral v sobotu polmaratón na 21. ročníku Moldavského pohára Bodvy solídnym časom 1:06:20 h, keď výrazne zlepšil predošlý traťový rekord z roku 2007. "Bežal som v rámci tréningu s cieľom dosiahnuť čas okolo 1:07:00 h, čo by malo zodpovedať môjmu maratónskemu tempu. Vyšlo to, v závere ma tréner Vlado Molčan ešte trochu vyhecoval,“ uviedol Sahajda, ktorého teraz čaká 18-dňové sústredenie vo Vysokých Tatrách. Celá jeho príprava smeruje k štartu na maratóne na MS v katarskej Dauhe v sobotu 5. októbra o 23.59 h miestneho času.

TRNAVA: Osemnásťročný Matej Baluch (AŠK Slávia Spišská Nová Ves) je nezastaviteľný. Už v rozbehu na 100 m na M-SR v atletike do 23 rokov v Trnave si časom 10,63 zlepšil o 6 stotín osobný rekord a vo finále pridal zverenec Edmunda Kováča ďalší "osobák" 10,56, ktorým len o 5 stotín zaostal za slovenským juniorským rekordom Jána Volka 10,51 sekundy z roku 2015. V nedeľu potom Baluch vyhral beh na 400 m prekážok opäť v osobnom maxime 52,21 sekundy, zlepšil sa až o 39 stotín.

30.6.2019   /   Bleskovky   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.