Púchovský vyhral 60 m na mítingu vo Viedni, úspešná aj dcéra Volkovej trénerky

Halový atletický míting vo Viedni: Danáč 48,51 na 400 m, Talán 1:50,52 na 800 m
VIEDEŇ 11. februára - Slovenský šprintér Lukáš Púchovský triumfoval na mítingu ASVÖ-Vienna Indoor Gala v behu na 60 m časom 6,96 sekundy, Monika Baňovičová vyhrala súťaž diaľkarok (581 cm). Denis Danáč v prvej ostrej štvorstovke v aktuálnej halovej sezóne dosiahol tretí najlepší výkon (48,51). Predbehli ho len srbský vicemajster Európy na 400 m prekážok z Helsínk 2012 a bronzový na MS 2013 v Moskve Emir Bekrič (48,17) a Slovinec Grahovac (48,24). Tretí celkovo skončil vo viedenskej hale Ferryho Dusiku aj jeho klubový kolega z AC Stavbár Nitra Matúš Talán v behu na 800 m v slovenskom výkone roka 1:50,52 min. Emma Zapletalová dosiahla na dvojstovke tretí najlepší čas 24,93 sekundy a Lenka Kovačovicová triumfovala v súťaži junioriek na 60 m za 7,82.

Na otvorených halových majstrovstvách Bratislavy v atletike vyhral šesťdesiatku Erik Rigler za rovných 7 sekúnd. Marco Adrien Drozda si v rovnakej disciplíne s prekážkami vyrovnal „osobák“ časom 8,31. Svojimi výkonmi (8,88 na 60 m, 21,62 na 150 m a 145 cm vo výške) zaujala ešte len onedlho 11-ročná Ema Bendová, dcéra Nade Bendovej, trénerky slovenského šprintérskeho rekordéra Jána Volka.

11.2.2018 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.