Prekážkarke Lajčákovej ušiel tesne limit na halové ME v Glasgowe

Stanislava Lajčáková 8,28 na 60 m prekážok na mítingu v Ostrave
OSTRAVA 24. januára - Štyri stotinky chýbali slovenskej prekážkarke Stanislave Lajčákovej, aby si zaistila miestenku na marcové halové ME v atletike v Glasgowe. Na ostravskom halovom mítingu vyhrala beh na 60 m prekážok v osobnom rekorde 8,28 sekundy, no limit jej ušiel o 0,04 sekundy. Dvadsaťdvaročná zverenka Michala Škvarku najskôr triumfovala v rozbehu časom 8,34 o 28 stotín pred ďalšou Slovenkou Monikou Baňovičovou a vo finále si potom o stotinku zlepšila osobný rekord z 18. februára 2017.

Na ostravskom mítingu zaujal aj Lajčákovej klubový kolega z banskobystrickej Dukly Miroslav Marček. Vo finále šesťdesiatky bol druhý za 7,00 a dvojstovku vyhral časom 21,99. Členka ôsmej štafety na 4 x 400 m na ME v Berlíne Daniela Ledecká (ŠK ŠOG Nitra, trénerka Katarína Adlerová vyhrala šprinty na 200 a 400 m v halových osobných rekordoch 24,85 a 55,91 sekundy.