Pešková na juniorských MS piata vo finále na 400 m prekážok

Michaela Pešková obsadila na 16. juniorských MS v atletike v Bydgoszczi vo finále behu na 400 m prekážok výborné 5. miesto
BYDGOSZCZ 22. júla - Slovenská reprezentantka Michaela Pešková (AŠK Slávia Trnava) obsadila na 16. juniorských majstrovstvách sveta v atletike v poľskom meste Bydgoszcz vo finále behu na 400 m prekážok výborné 5. miesto časom 58,17 sekundy. Zverenku ostrieľaného kouča Eduarda Čordáša predstihli Američanka Cockrellová (55,20), Kalawanová z Jamajky (56,54), Kanaďanka Santiagová (56,90) a z Európaniek iba Nemka Demesová (57,83).

Pešková zaostala za vlastným slovenským juniorským rekordom 58,02 z minulého roka o 15 stotín a za sezónnym maximom zo štvrtkového semifinále o 9 stotín.

Osemnásťročná talentovaná trnavská atlétka ďaleko prevýšila v Bydgoszczi očakávania, úspech bol už postup do finále, keďže osobný rekord ani predšampionátové sezónne maximum ju nepasovalo ani len medzi finalistky. Aj z nich mala na konte najslabšie časy, o to je jej 5. miesto v špičkovej svetovej konkurencii cennejšie. Pri vbiehaní do cieľovej rovinky bola až siedma, ale bojovným záverom predstihla ešte dve súperky. Michaela Pešková má v zbierke úspechov dve cenné strieborné medaily. V roku 2013 skončila druhá na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Utrechte a v roku 2014 na olympijských hrách mládeže v čínskom Nankingu. Piata priečka na MSJ má pre Čordášovu zverenku tiež veľkú cenu.

Výsledky: Juniorky - 400 m prek., finále: 1. Cockrellová (USA) 55,20, 2. Kalawanová (Jam.) 56,54, 3. Santiagová (Kan.) 56,90, 4. Demesová (Nem.) 57,83, 5. Michaela Pešková (SR) 58,17, 6. Jamalová (Bahr.) 58,23, 7. Vokálová (ČR) 59,08, 8. Abdul-Rašidová (Kan.) 59,66

22.7.2016   /   Bleskovky   /   Autor: Sita   /    Foto: Sita