Obhliadnutie sa za Karpatským triatlonom

V Karpatoch súťažilo viac ako 300 triatlonistov
BRATISLAVA 22. júna - Vodná priehrada pri Lozorne bola uplynulý víkend dejiskom 2. ročníka Karpatského triatlonu, ktorý bol druhým podujatím seriálu Triatlon Tour 2017.

V hlavných pretekoch zvíťazila v ženskej kategórii na kratších tratiach (600 m plávanie, 20 km cyklistika, 6 km beh) v absolútnom poradí Martina Šebová z 3nNT Bratislava pred Dominikou Tomašovičovou z Prestigio Realiz Teamu a Ľubicou Pálikovou z Bratislavy. U mužov vyhral krátky triatlon Oliver Dodok z Prestigio Realiz Teamu, ktorý do cieľa dobehol pred Michalom Bučekom (behame.sk) a Danielom Hettychom z Prestigio Realiz Teamu.

Dlhé trate (1200 m plávanie, 60 km bicykel, 12 km beh) ovládla v kategórii žien Kristína Néč-Lapinová z tímu ŠK Trian Banská Bystrica/Rocktechnik pred Danou Ignačákovou z Prestigio Realiz Teamu a Dankou Molnárovou. Medzi mužmi zvíťazil František Kubínek pred Pavlom Šimkom (obaja Prestigio Realiz Team) a Tomášom Kubekom z tímu TRIAX.

V krásnom prostredí Malých Karpát sa konali aj triatlonové preteky štafiet, v ktorých zvíťazil Cykloklub Senec pred tímami „Až sa znova narodím“ a Kumato.

"Karpatský triatlon ako kvalitná príprava pred Klagenfurtom? Nie je nič lepšie. Opäť skvelá organizácia a nezabudnuteľne kopčeky na bicykli, ktoré som si aj tento rok dosýta užil a myslím si, že ešte viac ako minulý rok. Nie je mi asi súdené ísť lepšie v plaveckej časti, i keď tréningové časy a objemy sú neporovnateľné s minuloročnými. Azda sa to už čo najskôr prejaví. Beh mi tento rok nevyšiel dobre, ale aj výrazné celkové zlepšenie sa oproti minulému roku veľmi poteší. Určite môžete so mnou rátať aj na budúci rok. Gratulujem všetkým, ktorí tieto náročné preteky dokončili. Som veľmi rád, že som tu mohol byť“ povedal prvý slovenský olympionik v triatlone Pavel Šimko, ktorý na Karpatskom triatlone obsadil na dlhej trati druhé miesto.

"Veľmi sa tešíme zo skvelej účasti a z toho, že 2. ročník Karpatského triatlonu dopadol podľa našich očakávaní. Veríme, že si účastníci užili skvelú atmosféru spojenú s krásnym prostredím. Oproti minulému roku sme zatraktívnili cyklistickú trať, a tak si triatlonisti mohli užiť aj prejazd cez krásne vinice Malých Karpát. Gratulujeme všetkým víťazom a už teraz sa na nich tešíme na tretej časti Triatlon Tour 2017,“ poznamenal riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.

Nový seriál Triatlon Tour 2017 má za sebou dva diely - Super šprint FTVŠ a Karpatský triatlon. Uzavrie ju tretí diel 27. augusta Triatlon Domaša na východe Slovenska, kde sa bude súťažiť na tratiach 750 m (plávanie), 20 km (cyklistika) a 5 km (beh).