MS: Na 100 m prekážok zlato pre Pearsonovú po šiestich rokoch

Atletické MS v Londýne: svetová rekordérka Harrisonová na 100 m prekážok bez medaily
LONDÝN 12. augusta - V sobotnom finálovom bloku na 16. majstrovstvách sveta v atletike v Londýne rozdali sedem medailových kolekcií. Prvý titul si nečakane vybojovala na 100 m prekážok časom 12,59 Sally Pearsonová, ktorá zvíťazila na svetovom šampionáte po šesťročnej pauze. Onedlho 31-ročná austrálska prekážkarka, ktorá sa pripravuje sama, si vybojovala už tretiu medailu z MS, okrem dvoch zlatých má aj striebro z Moskvy 2013. Hlavná favoritka, líderka svetových tabuliek a svetová rekordérka Kendra Harrisonová, musí čakať na veľkú medailu ďalej, skončila až štvrtá. Pre Američanku sa v Londýne skončila aj víťazná séria od vlaňajších majstrovstiev USA, keď už v semifinálovom behu skončila tretia a do finále sa kvalifikovala len s časom ako posledná ôsma. Striebro, svoj najcennejší kov z MS, získala nestarnúca Dawn Harperová-Nelsonová z USA (12,63) a bronz dcéra poľských rodičov, Nemka Pamela Dutkiewiczová (12,72).

Finálové fakty - sobota: ŽENY 100 m prek.: 1. Pearsonová (Aus.) 12,59, 2. Harperová-Nelsonová (USA) 12,63, 3. Dutkiewiczová (Nem.) 12,72, 4. K. Harrisonová 12,74, 5. Manningová (obe USA) 12,74, 6. Talajová (Biel.) 12,81

12.8.2017 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.