ČSOB ZIMNÁ SÉRIA ÚSPEŠNE ODŠTARTOVANÁ

Prípravy na 13. ročník ČSOB Bratislava Marathon (7. a 8. apríla 2018), bežecký sviatok jari, sa začali minulú sobotu na Železnej studničke v Bratislave. 7. ročník obľúbenej ČSOB zimnej série otvoril bežeckú sezónu Bratislava marathon teamu v roku 2018.
V prvom z troch behov, ktoré ich v rámci ČSOB zimnej série čakajú, si bežci ako obvykle mohli zvoliť 6km „hobby beh“ alebo 12km „kráľovský beh“. I tento rok nemohli v programe chýbať detské behy na 300, 600 a 800m.

Riaditeľ bežeckých podujatí, Jozef Pukalovič potvrdil, že „ČSOB zimná séria sa stala medzi bežcami obľúbenou súčasťou overenia si svojich natrénovaných kilometrov a rozloženia síl v rámci prípravy na ČSOB Bratislava Marathon. Sú to kratšie behy, ktoré motivujú a preverujú ich bežeckú kondíciu. Vo februári (10.02.2018) budú mať možnosť urobiť tak v Petržalke pri Draždiaku – ProCare Medissimo. Ide o novú trasu zimnej série, ktorá verím, že bude mať úspech. V marci 3. ČSOB zimnú sériu uzatvorí už tradične „nábrežný“ beh okolo Dunaja so štartom v Eurovei. Rekordný počet bežcov, ale aj celková atmosféra sobotnej akcie nás veľmi potešili, ukázalo sa, že výber Železnej studničky bol zásahom do čierneho. Veríme, že aj ďalšie behy sa budú ľuďom páčiť a budú spokojní.“ Po treťom z behov sa uskutoční aj sumárne vyhodnotenie dosiahnutých výsledných časov za tri behy. Po skončení všetkých troch behov sa vytvoria samostatné výsledkové listiny, kde sa zrátajú časy pretekárov, ktorí štartovali na všetkých troch behoch (v jednej disciplíne) a tak budú vyhodnotení. Tí, ktorí sa zúčastnia všetkých 3 behov, dostanú v cieli v Eurovea (10.03.) krásnu zimnú medailu.

1. ČSOB zimnú sériu si okrem množstva rekreačných bežcov nenechali ujsť ani známe osobnosti ako napr. Ivan Štefanec (europoslanec), Michal Meško (martinus.sk), Ľubomír Meszáros (bývalý slovenský futbalový reprezentant), Janko Mečiar (TV JOJ). Atmosféru a beh v tomto obľúbenom bratislavskom lesoparku si vychutnala aj slovenská maratónkyňa, Eva Seidlová, ktorá má na svojom konte odbehnutých úctyhodných 395 maratónov. Tá sa súčasne tento rok stáva aj ambasádorkou Behu seniorov na 13. ČSOB Bratislava Marathon. Týmto povzbudzuje a odkazuje „všetkým dobrým ročníkom“, že „na beh nikdy nie je neskoro“.

Na štart jednotlivých disciplín sa nakoniec postavilo 57 detí, 260 bežcov na 6km trať a 363 bežcov na 12km trať. Čo organizátorov ozaj prekvapilo a súčasne veľmi potešilo je, že účastníci pochádzali až z 9 krajín (Slovensko, Česko, Maďarsko, Anglicko, Taliansko, Ukrajina, Dánsko, Taiwan, a Čína), čo je vzhľadom na krátku históriu tohto behu veľmi zaujímavé.
Víťazom v kráľovskom behu na 12km sa stal Gabriel Švajda (CEP Dvory nad Žitavou) v čase 41:27, druhý dobehol Tomáš Michalec (AŠK Fenix Bratislava) 41:49 a tretie miesto patrilo Michalovi Ochabovi (behame.sk) s časom 42:08. Medzi ženami sa víťazkou stala Martina Čibová (GoCreate) s časom 49:43, druhá skončila Martina Burzová (ŠKP Bratislava) 51:06, a tretia dobehla Martina Grančičová (Telekom running team) 51: 43.

Víťazom 6km behu sa stal Konštantín Kocián (behame.sk) časom 21:07, 9 sekúnd za ním dobehol Juraj Polák (3NT BA) a tretí skončil René Valent (behame.sk) 21:23. V kategórii žien sa víťazkou stala Lucia Kovalančíková (ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica) výsledným časom 23:28, na druhom mieste skončila Ivona Miklošová (3NT BA) 25:19 a tretia bola Monika Hurbanová (i-riders.sk) časom 26:09.

On-line registrácia na druhý a tretí diel ČSOB zimnej série už prebieha. Prezentácia a výdaj štartových čísiel sa začína vždy vo štvrtok pred samotným podujatím v priestoroch športovej predajne Bratislava Marathon Running Store v OC Retro na Nevädzovej ulici číslo 6, pokračovať bude v piatok v čase od 12.00 do 18.00 hod. a v sobotu osobne počas prezentácie pred jednotlivými behmi.

Celý Bratislava Marathon Team verí, že úspešný začiatok budú nasledovať ďalšie, ešte úspešnejšie behy, ktoré si na tento rok pre priaznivcov a milovníkov behania pripravil.

17.1.2018   /   Bleskovky   /   Autor: Rene Valent