Bratislavské double pre Olejníčka, desiatka pre Janečkovú

Dva hlavné sobotné behy v rámci 10. ročníka bratislavského mestského maratónu - ČSOB Bratislava Marathon mali jedného víťaza Čecha Lukáša Olejníčka
BRATISLAVA 28. marca - Dva hlavné sobotné behy v rámci 10. ročníka bratislavského mestského maratónu - ČSOB Bratislava Marathon mali jedného víťaza. Čech Lukáš Olejníček najprv vyhral minimaratón na 4,2 km za 13:50 min a o dve hodiny neskôr aj preteky na 10 km za 33:25 min. Dvadsaťsedemročný brniansky bežec zopakoval double z minulého roka.

Prvenstvo pre slovenské farby v sobotu vybojovala Lucia Janečková z BMSC Bratislava, ktorá vyhrala desiatku za 36:54 min. Minimaratón sa stal korisťou Jany Kunčickej z Česka (16:24 min).

V minimaratóne štartovalo 1485 bežcov, na desiatku si trúflo o čosi menej - 1200. Okolo 1400 štartujúcich bolo v detských behoch i úsmevnej súťaži lezúňov. V nedeľu o 10.00 h pokračuje bratislavský maratónsky víkend ďalšími tromi súťažami - pretekmi štvorčlenných štafiet, polmaratónom a hlavnou disciplínou maratónom, kde sa očakáva prvý raz v desaťročnej histórii podujatia účasť viac ako tisícky bežcov. Hlavní favoriti sú z Kene - obhajca Joel Mwangi, držiteľ najlepšieho času spomedzi všetkých prihlásených (2:10:16) Justus Kiprono a Hosea Tuei, ktorý v Bratislave už dva razy vyhral polmaratón (2010, 2011).