AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Bottlík 51,90 na 400 m prekážok, dostal sa do historickej slovenskej desiatky

Slovenskí atléti úspešní v I. českej lige družstiev
TŘINEC/PRAHA 10. júna - V 2. kole C-skupiny I. ligy družstiev ČR (druhá najvyššia súťaž) v atletike v Třinci zaujal Jakub Bottlík zo Slávie UK Bratislava, ktorý vyhral beh na 400 m prekážok časom 51,90 sekundy a o 38 stotín si zlepšil osobný rekord z vlaňajších M-SR v Banskej Bystrici. V historických slovenských tabuľkách sa dostal už do prvej desiatky - je deviaty. Dvoma víťazstvami sa prezentovala Monika Baňovičová (Slávia UK Bratislava) - okrem behu na 100 m prekážok (14,02) si utvorila v diaľke osobný rekord 600 cm. Z hosťujúcich Slovákov vyhrali aj Benda na 200 m (22,18), Drozda na 110 m prekážok (14,98), Malatincová na 400 m (57,62) a Urbanová na 400 m prekážok (1:00,53).

Šiesty výškar na Svetovej univerziáde 2015, účastník HME i ME Lukáš Beer triumfoval v 2. kole A-skupiny I. českej ligy družstiev v Prahe na štadióne Slavie v Edene, keď prekonal 217 cm. Potom sa neúspešne pokúšal o svoje sezónne maximum 222 cm. V B-skupine I. ligy tímov v Novom Měste nad Metují si slovenskí atléti vybojovali dve prvenstvá: Martina Šamudovská bola najlepšia na 800 m (2:13,74) a Barbora Jakubcová zvíťazila v hode diskom (44,70). Informácie priniesol oficiálny web Slovenského atletického zväzu.

10.6.2018 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA