ME: Rakúšan Leitner víťazom vytrvalostných pretekov, Otčenáš 5.

Rakúsky biatlonista Felix Leitner zvíťazil v stredajších vytrvalostných pretekoch na 20 km na úvod otvorených majstrovstiev Európy v talianskom stredisku Ridnaun/Val Ridanna (24. - 28. januára).
RIDNAUN/VAL RIDANNA 24. januára - Druhý s odstupom rovných 43 sekúnd skončil Čech Tomáš Krupčík a tretí bol Nemec Philipp Horn, ktorý zaostal o 56,6 s. Medailisti urobili zhodne jednu chybu na strelnici.

Dvoma trestnými minútami sa o stupne pripravil jasne najlepší z piatich štartujúcich Slovákov Martin Otčenáš: na 5. mieste mu chýbalo 1:25,3 min. Michal Šima obsadil 42. priečku, Tomáš Hasilla skončil na 47. pozícii, Michal Kubaliak sa musel uspokojiť so 63. miestom a Šimon Bartko je 75. vo výsledkovej listine so 110 klasifikovanými.

O 13.30 h sa začali vytrvalostné preteky žien na 15 km aj s Alžbetou Majdišovou ako jedinou zástupkyňou SR. ME vynecháva biatlonová špička oddychujúca po minulotýždňovom 6. kole Svetového pohára v takisto talianskej Anterselve a najmä sa pripravujúca na februárové ZOH v Pjongčangu v Kórejskej republike.

Otvorené majstrovstvá Európy v biatlone - Ridnaun/Val Ridanna (Tal.) - streda - výsledky:

Vytrvalostné preteky mužov na 20 km: 1. Felix Leitner (Rak.) 53:32,8 min (1), 2. Tomáš Krupčík (ČR) +43,0 s (1), 3. Philipp Horn (Rak.) +56,6 (1), 4. Krasimir Anev (Bul.) +1:00,9 min (2), 5. Martin Otčenáš (SR) +1:25,3 (2), 6. Dmitrij Abašev (Biel.) +1:31,8 (1),... 42. Michal Šima +4:53,2 (3), 47. Tomáš Hasilla +5:38,9 (4), 63. Michal Kubaliak +6:56,0 (3), 75. Šimon Bartko (všetci SR) +8:10,9 (8)

24.1.2018 / Bleskovky - biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA