Domračevová víťazkou šprintu v Oberhofe

Svetový pohár v biatlone - rýchlostné preteky žien v Oberhofe (Nem.)
OBERHOF 3. januára - Bieloruska Daria Domračevová zvíťazila v piatkových rýchlostných pretekoch na 7,5 km, ktoré boli súčasťou 4. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom Oberhofe. V náročných podmienkach v hmle a pod umelým osvetlením urobila 27-ročná rodáčka z Minska jednu chybu na strelnici a zvíťazila s takmer polminútovým náskokom pred Fínkou Kaisou Mäkäräinenovou. Tretia skončila Olena Pidgrušná z Ukrajiny, ktorá ako jediná z najlepšej trojky nezaváhala pri streľbe ani raz. Víťazná Domračevová si pripísala trináste víťazstvo v pretekoch o krištáľové glóbusy, tretie v šprinte. Česka Gabriela Soukalová obsadila až 26. miesto, ale tesne si udržala vedenie vo Svetovom pohári o 3 body pred Ukrajinkou Vaľ Semerenkovou a Ruskou Irinou Starychovou.

Z trojice slovenských reprezentantiek nedosiahla ani jedna na bodované miesto. Najlepšie si počínala Martina Chrapánová, ktorá skončila na 67. mieste. Natália Prekopová obsadila 79. a Terézia Poliaková 86. miesto, keď až šesťkrát minula z desiatich pokusov na strelnici. Dve najlepšie slovenské biatlonistky Anastasia Kuzminová a Janka Gereková v piatok na štarte chýbali. Kuzminová sa predstaví v nedeľu v pretekoch s hromadným štartom a Gereková dala prednosť tréningu v Taliansku.

Svetový pohár v biatlone - 4. kolo - Oberhof (Nem.):
Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Daria Domračevová (Biel.) 23:06,7 min (1), 2. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +29,8 (2), 3. Olena Pidgrušná (Ukr.) +36,4 (0), 4. Tora Bergerová (Nór.) +1:01,6 (3), 5. Ann Kristin Flatlandová (Nór.) +1:09,8 (1), 6. Vaľ Semerenková (Ukr.) +1:11,6 (2),... 67. Martina Chrapánová +4:08,6 (5), 79. Natália Prekopová +4:50,7 (4), 86. Terézia Poliaková (všetky SR) +5:38,1 (6).