V stíhačke suverénny triumf Kowalczykovej

Výsledky 2. etapy seriálu pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski - pretekov žien na 9 km klasickou technikou s hendikepovým štartom v nemeckom Oberhofe
OBERHOF 30. decembra - Poľka Justyna Kowalczyková v nedeľu suverénnym spôsobom triumfovala v druhej etape prestížneho seriálu pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski (TdS), ktorou boli stíhacie preteky na 9 km klasickou technikou s hendikepovým štartom podľa odstupov zo sobotného prológu v nemeckom Oberhofe. Druhá skončila Nórka Therese Johaugová, bronz si vybojovala Anne Kyllönenová z Fínska. Slovensko nemalo v pretekoch

Dvadsaťdeväťročná Kowalczyková už po necelých dvoch kilometroch zlikvidovala náskok Američanky Kikkan Randallovej, ktorá vybiehala na trať ako prvá a odvtedy to už boli iba jej preteky. Bolo to už jej jedenáste prvenstvo v etape TdS v kariére. Skvelý výkon podala aj strieborná Johaugová, ktorá štartovala až ako trinásta. V cieli mala za víťaznou Kowalczykovou odstup 41,4 s. V špurte nasledujúcej trojčlennej skupinky mala najviac síl Kyllönenová. Randallová, ktorá bola líderkou poradia v TdS, finišovala až na 14. pozícii.

Seriál TdS pokračuje v utorok 1. januára vo švajčiarskom stredisku Val Müstair šprintom voľnou technikou.

Výsledky - 2. etapa - ženy - 9 km klasickou technikou s hendikepovým štartom:

1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 25:01,4 min, 2. Therese Johaugová (Nór.) +41,4 s, 3. Anne Kyllönenová (Fín.) +45,0, 4. Denise Herrmannová (Nem.) +48,5, 5. Kristin Störmer Steirová (Nór.) +49,1, 6. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (Nór.) +1:01,9