V Slavic Cupe zo SR najvyššie opäť Segečovci

Výsledky pretekov v behu na lyžiach voľnou technikou s intervalovým štartom v rámci 1. kola Slavic Cupu v českých Horních Mísečkách
HORNÍ MÍSEČKY 22. decembra (SITA) - Na pretekoch v behu na lyžiach voľnou technikou s intervalovým štartom v rámci 1. kola Slavic Cupu v českých Horních Mísečkách si zo slovenských reprezentantov najlepšie počínali takisto ako v piatkovej klasike súrodenci Segečovci z LK Detvianska Huta-Látky. V kategórii mužov na 15-kilometrovej trati obsadil 18-ročný Andrej Segeč dvadsiate deviate miesto, medzi juniormi skončil ôsmy. Za víťazným Čechom Ondřejom Horynom zaostal o bezmála tri minúty.

V kategórii žien v pretekoch na 10 km klasifikovali Evu Segečovú, ktorá v nedeľu oslávi svoje 23. narodeniny, na 20. priečke. Zvíťazila Poľka Kornelia Kubiňská, ktorá bola o 2:19,6 minúty rýchlejšia ako najlepšia Slovenka.

Výsledky - beh voľnou technikou s intervalovým štartom:

MUŽI (15 km): 1. Ondřej Horyna 34:16,9 min, 2. Petr Novák (obaja ČR) +26,5 s, 3. Veselin Cinzov (Bul.) +27,1, ... 29. (8. miesto v kategórii juniorov) Andrej Segeč +2:55,2, 50. (21.) Miroslav Šulek +3:31,9, 62. Dávid Brünn +4:01,0, 75. Ján Holiga +4:38,7, 102. Ondrej Tuka (všetci SR) +7:21,1

ŽENY (10 km): 1. Kornelia Kubiňská 25:54,4 min, 2. Agnieszka Szymanczaková (obe Poľ.) +1,3 s, 3. Antonia Grigorovová-Burgovová (Bul.) +19,2, ... 20. Eva Segečová +2:19,6, 22. (6. miesto v kategórii junioriek) Barbora Klementová (obe SR) +2:29,1