V Beitostölene druhý triumf Rötheho v tejto sezóne, na čelo SP Rus Bolšunov

Svetový pohár v behu na lyžiach - 30 km voľnou technikou mužov - Beitostölen (Nór.) - výsledky
BEITOSTÖLEN 8. decembra - Nórskym triumfom sa skončili sobotňajšie preteky na 30 km voľnou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach na domácom snehu v Beitostölene. Víťazný Sjur Röthe si pripísal celkovo tretí triumf v pretekoch SP v kariére a po voľnej pätnástke v Lillehammeri druhý v tejto sezóne. Röthe zvíťazil s náskokom 35,2 s pred krajanom Martinom Johnsrudom Sundbym a 49,2 s pred Rusom Andrejom Melničenkom. Šiesty skončil Rus Alexander Bolšunov a stačilo mu to na posun na čelo Svetového pohára. Po siedmich pretekoch má náskok 32 bodov pred Röthem a 33 pred ďalším Nórom Emilom Iversenom.

"Od štartu pretekov som sa cítil veľmi dobre. Martin a Didrik si však utvorili pomerne veľký náskok už od prvých kilometrov a nebol som si istý, či nemám zmeniť stratégiu. Napokon sa všetko dobre skončilo," povedal Sjur Röthe na webe FIS.

Výsledky - Svetový pohár v behu na lyžiach 2018/2019 - Beitostölen (Nór.) - sobota:

Muži - 30 km voľnou technikou: 1. Sjur Röthe 1:09:53,5 h, 2. Martin Johnsrud Sundby (obaja Nór.) +35,2 s, 3. Andrej Melničenko +49,2, 4. Jevgenij Belov (obaja Rus.) +1:07,2, 5. Hans Christer Holund (Nór.) +1:16,5, 6. Alexander Bolšunov (Rus.) +1:23,2

Poradie vo Svetovom pohári - veľký glóbus (po 7 z 32 pretekov): 1. Alexander Bolšunov (Rus.) 361 bodov, 2. Sjur Röthe 329, 3. Emil Iversen 328, 4. Didrik Tönseth (všetci Nór.) 328, 5. Calle Halfvarsson (Švéd.) 240, 6. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) 188

Poradie vo Svetovom pohári v hodnotení tzv. dlhých behov - malý glóbus (po 4 zo 17 pretekov): 1. Sjur Röthe (Nór.) 168 bodov, 2. Alexander Bolšunov (Rus.) 161, 3. Martin Johnsrud Sundby 156, 4. Emil Iversen 112, 5. Didrik Tönseth (všetci Nór.) 99, 6. Andrej Melničenko (Rus.) 97