Procházková do štvrťfinále šprintu, Slováci nie

Alena Procházková 16. v kvalifikácii pretekov šprintu klasickou technikou v Lillehammeri
LILLEHAMMER 2. decembra - Slovenská reprezentantka Alena Procházková postúpila do vyraďovacej časti šprintu klasickou technikou na pretekoch Svetového pohára 2016/2017 v behu na lyžiach v nórskom Lillehammeri. Tridsaťdvaročná Procházková dosiahla so štartovým číslom 11 v kvalifikácii na trati dlhej 1,3 km 16. najlepší čas, za najrýchlejšou Sadie Bjornsenovou z USA zaostala o 4,89 s. Štvrťfinále s tridsiatkou najlepších sa začne o 12.00 h. K času 3:19,62 v podaní Američanky sa najviac priblížili domáce Maiken Caspersen Fallová (+0,29 s) a Heidi Wengová (+0,36 s).

Medzi mužmi sa v kvalifikácii predstavili dvaja Slováci: Miroslav Šulek a Peter Mlynár. Ani jeden z nich neprenikol do elitnej tridsiatky, časom 3:28,44 min zvíťazil Švéd Calle Halfvarsson. Mlynár obsadil 64. pozíciu (+19,55 s), Šulek bol 88. (+28,24 s).