Procházková ani Mlynár a Segeč neuspeli v kvalifikácii šprintu v Ruke

Vo výsledkoch kvalifikácie Procházková figuruje na 43. mieste s odstupom 15,08 s za najrýchlejšou Švédkou Idou Ingemarsdotterovou
RUKA 24. novembra  - Alene Procházkovej nevyšiel podľa predstáv štart do nového ročníka Svetového pohára v behu na lyžiach. Skúsená 33-ročná Slovenka nepostúpila z kvalifikácie do vyraďovacej časti šprintu na 1,4 km klasickou technikou vo fínskom stredisku Ruka pri Kuusame. Vo výsledkoch kvalifikácie Procházková figuruje na 43. mieste s odstupom 15,08 s za najrýchlejšou Švédkou Idou Ingemarsdotterovou. Vlani skončila najrýchlejšia Slovenka v týchto pretekoch na 19. mieste, v minulosti bola na fínskom sever aj dvakrát tretia.

Do bodovanej tridsiatky aktuálnych pretekov SP nepostúpili ani nórska obhajkyňa malého glóbusu za šprinty Maiken Caspersen Fallová či víťazka celého Svetového pohára, ďalšia Nórka Heidi Wengová (až 59. miesto). Fallovej na 31. mieste chýbalo na postup 32 stotín sekundy. Predstavilo sa 95 pretekárok. Štvrťfinále príde na rad o 12.30 h.

Úvodný deň SP 2017/2018 pokračoval predpoludním aj kvalifikáciou mužov, ktorú ovládol šprintérsky kráľ uplynulej sezóny Nór Johannes Hösflot Klaebo. Dvojica slovenských zástupcov podľa predpokladov neprenikla do postupovej tridsiatky. Skúsenejší Peter Mlynár obsadil 54. priečku s odstupom 11,40 m na víťaza a Andrej Segeč dobehol stodesiaty (+24,49). V cieli kvalifikácie šprintu klasifikovali 126 pretekárov. Štvrtťfinále čaká na mužov po pretekoch žien.

24.11.2017   /   Bleskovky - beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP