MSR: Klementová a Michalovský víťazmi na 10 km, resp. 15 km voľne na Skalke

Prvá časť majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach na Skalke pri Kremnici - víkendový súhrn.
SKALKA 14. januára - Rudolf Michalovský (Ski Team JASE Látky) sa počas víkendu na Skalke pri Kremnici stal dvojnásobným majstrom Slovenska v behu na lyžiach. Najprv v sobotu vyhral šprint voľnou technikou a v nedeľu dominoval aj na 15 km voľnou technikou s intervalovým štartom. V oboch prípadoch skončil na druhom mieste Ján Holiga (KBL ŠKP Martin). Medzi šprintérmi bol tretí najlepší Oliver Plachý (KL Nováky) a na 15 km Lukáš Nemčík (LK Metropol Košice).

Medzi ženami si v šprinte vybojovala domáci titul Erika Glajzová (ŠKP Banská Bystrica) a v dištančných pretekoch na 10 km voľne suverénne zvíťazila Barbora Klementová (KL Nováky) pred Glajzovou a Stelou Šavelovou (KBL Jasná Lipt. Mikuláš). Na Skalke chýbali najlepší slovenskí reprezentanti na čele s Petrom Mlynárom a Alenou Procházkovou.

Podujatie zorganizoval klub MKL Kremnica v spolupráci s Ministerstvom školstva SR. Vo všetkých vekových kategóriach sa súťažilo aj v rámci Slovenského pohára a tiež Zimnej univerziády 2018.

Výsledky zo Skalky - víkendový súhrn:

SOBOTA

Šprint na 1,5 km voľnou technikou (muži + juniori): 1. Rudolf Michalovský (Ski Team JASE Látky), 2. Ján Holiga (KBL ŠKP Martin), 3.Oliver Plachý (KL Nováky) Šprint na 1,3 km voľnou technikou (ženy + juniorky): 1. Erika Glajzová (ŠKP Banská Bystrica), 2. Stela Šavelová, 3. Kristína Trošoková (obe KBL Jasná Liptovský Mikuláš)

NEDEĽA

15 km voľnou technikou s intervalovým štartom (muži + juniori): 1. Rudolf Michalovský (Ski Team JASE Látky) 40:38,4 min, 2. Ján Holiga (KBL ŠKP Martin) 41:42,4, 3. Lukáš Nemčík (LK Metropol Košice) 41:47,4. 10 km voľnou technikou s intervalovým štartom (ženy + juniorky): 1. Barbora Klementová (KL Nováky) 30:05,3 min, 2. Erika Glajzová (ŠKP Banská Bystrica) 35:17,5, 3. Stela Šavelová (KBL Jasná Lipt. Mikuláš) 36:52,5.