MSJa23: Najlepší zo Slovákov Segeč - na 31. mieste

Majstrovstvá sveta juniorov a do 23 rokov v klasickom lyžovaní v Rašnove / Cheile Gradistei (Rum.)
CHEILE GRADISTEI 23. februára - Ruska Anastasia Sedovová a Švéd Jens Burman sa stali víťazmi utorkových pretekov klasickou technikou v kategórii do 23 rokov v rámci súťaží bežcov na lyžiach na svetovom šampionáte juniorov a do 23 rokov v klasických lyžiarskych disciplínach v rumunskom Cheile Gradistei. Sedovová zvíťazila na 10 km s náskokom 13,1 s pred Nemkou Victoriou Carlovou a po štyroch strieborných a jednej bronzovej medaily sa dočkala prvého zlata z majstrovstiev sveta v tejto vekovej kategórii. Z bronzu sa teší Češka Petra Nováková. Slovenka Barbora Klementová obsadila 48. miesto s odstupom 7:40,7 min za víťazkou. V kategórii mužov do 23 rokov si na 15 km rovnako prvý svetový titul vybojoval Švéd Jens Burman. Pred strieborným Rusom Alexejom Červotkinom mal v cieli náskok 26,8 s, bronz zavesili na krk Nórovi Mikaelovi Gunnulfsenovi. Dvojica Slovákov sa zaradila do štvrtej desiatky. Andrej Segeč skončil na 31. priečke a Miroslava Šuleka klasifikovali na 38. pozícii spomedzi 70 pretekárov v cieli.

V juniorských kategóriách si po zlaté medaily na 5, resp. 10 km dobehli Nóri Marte Maehlum Johansenová a Johannes Hösflot Klaebo. V prípade Klaeba ide o druhú zlatú medailu na MSJa23 v Rumunsku, keďže v pondelok uspel v šprinte voľnou technikou. Slovenskí juniori sa v utorok výraznejšie nepresadili. Aneta Smerčiaková skončila na 5 km klasicky na 55. mieste a Ján Koristek bol na 10 km trati klasifikovaný na 45. priečke.

MSJa23 v klasickom lyžovaní - Cheile Gradistei (Rum.) - utorok - výsledkový súhrn:

Ženy do 23 rokov - 10 km klasickou technikou: 1. Anastasia Sedovová (Rus.) 28:49,4 min, 2. Victoria Carlová (Nem.) +13,1, 3. Petra Nováková (ČR) +17,0, 4. Anamarija Lampičová (Slovin.) +21,6, 5. Sofia Henrikssonová (Švéd.) +30,5, 6. Silje Theodorsenová (Nór.) +36,2,...48. Barbora Klementová (SR) +7:40,7.

Juniorky - 5 km klasickou technikou: 1. Marte Maehlum Johansenová 15:34,0 min, 2. Lotta Udnes Wengová (obe Nór.) +5,3, 3. Antonia Fräbelová (Nem.) +10,7, 4. Johanna Matintalová (Fín.) +14,2, 5. Tiril Udnes Wengová (Nór.) +17,0, 5. Ebba Anderssonová (Švéd.) +21,0,... 55. Aneta Smerčiaková (SR) +2:51,5.

Muži do 23 rokov - 15 km klasickou technikou: 1. Jens Burman (Švéd.) 40:02,0 min, 2. Alexej Červotkin (Rus.) +26,8, 3. Mikael Gunnulfsen (Nór.) +36,6, 4. Clement Parisse (Fr.) +56,2, 5. Dmitrij Rostovcev (Rus.) +1:00,9, 6. Eirik Sverdrup Augdal (Nór.) +1:43,6,...31. Andrej Segeč +3:48,2, 38. Miroslav Šulek (obaja SR) +4:19,5.

Juniori - 10 km klasickou technikou: 1. Johannes Hösflot Klaebo (Nór.) 28:57,8 min, 2. Magnus Kim (Kór. rep.) +11,2, 3. Lauri Leipstö (Fín.) +25,4, 4. Beda Klee (Švaj.) +31,3, 5. Janosch Brugger (Nem.) +34,8, 6. Thomas Bucher-Johannessen (Nór.) +44,4,...45. Ján Koristek (SR) +2:31,3.