Mlynár opäť vicemajstrom Rakúska

Výsledky Petra Mlynára na majstrovstvách Rakúska v Saalfeldene
SAALFELDEN 1. februára - Slovenský reprezentant Peter Mlynár sa po roku opäť stal vicemajstrom Rakúska v behu na lyžiach. V konkurencii 50 pretekárov z 12 krajín Mlynár na 10 km klasicky obsadil 2. miesto za Sergejom Malyševom z Kazachstanu. Za víťazom zaostal o 16,3 s. Tretí skončil ďalší Kazach Jevgenij Veličko (+17,2. Na druhý deň v pretekoch s intervalovým štartom na 10 km voľnou technikou Mlynár potvrdil svoje umiestnenie z predchádzajúcich pretekov. Tentoraz zaostal za Malyševom o 55,8 s, tretí bol znova Veličko (+59,0).

"Peter absolvoval úspešnú vysokohorskú prípravu v Livigne od 17.- 28. januára zameranú smerom k pretekom Svetového pohára v Štokholme a Falune. Priamo z Livigna sme sa presunuli na majstrovstvá Rakúska, kde Peter mohol otestovať svoju výkonnosť bezprostredne po príprave,“ cituje reprezentačného trénera Martina Bajčičáka web Slovenskej lyžiarskej asociácie

Výsledky - majstrovstvá Rakúska:
Muži - 10 km klasickou technikou: 1. Sergej Malyšev (Kaz.) 22:46,3 min, 2. Peter Mlynár (SR) +16,3, 3. Jevgenij Veličko (Kaz.) +17,2.
Muži - 10 km voľnou technikou s intervalovým štartom: 1. Sergej Malyšev (Kaz.) 44:56,2 min, 2. Peter Mlynár (SR) +55,8, 3. Jevgenij Veličko (Kaz.) +59,0.