Rýchlostné preteky v Hochfilzene pre Wiererovú, Paulína Fialková na skvelom 7. mieste

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km km v rámci 2. kola Svetového pohára 2018/2019 v rakúskom Hochfilzene
HOCHFILZEN 13. decembra - Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci pretekov Svetového pohára v biatlone sa vo štvrtok popoludní v rakúskom Hochfilzene stala Talianka Dorothea Wiererová. Najlepšia zo Sloveniek Paulína Fialková skončila siedma.

Dvadsaťosemročná Wiererová zvíťazila s minimálnym náskokom 0,6 s pred Fínkou Kaisou Mäkäräinenovou. Tretia skončila s odstupom 24,4 s na víťazku Ruska Jekaterina Jurlovová-Perchtová. Wiererová si po jednej chybe na 'stojke' pripísala na svoje konto 5. víťazstvo v pretekoch o krištáľové glóbusy.
Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková obsadila 7. miesto. Na strelnici minula iba jeden terč a za víťazkou zaostala o 43,8 sekundy. Zverenka Anny Murínovej a Martina Bajčičáka nadviazala na skvelé výsledky z úvodného kola SP v slovinskej Pokljuke, kde skončila v individuálnych pretekoch postupne na 4., 6. a 3. mieste. Pred sobotňajšími stíhacími pretekmi má dobrú šancu na ďalší úspech.

"Dneska to nešlo samo, bolelo to na trati. V Pokljuke sa mi išlo lepšie, únava sa bude pretekmi stupňovať. Myslím si, že som podala slušný výkon. Posledná rana na ležke na mrzí, bola to moja chyba. Snažila som sa to napraviť na stojke, relatívne rýchlo a bezchybne, čo sa mi aj podarilo. Trať je ťažká s náročnými kopcami. Na strelnici sa vietor točil, no tá chyba bola moja," uviedla Paulína Fialková v prvom rozhovore v cieli pre RTVS.
Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová obsadila 10. miesto, čo je najlepší výsledok v sezóne. V Pokljuke bolo jej maximom 18. miesto v šprinte. Na strelnici urobila 2 chyby, obe na 'ležke'.

"Zase tá ležka, na ktorú som sa pripravovala. Možno som bola príliš opatrná a chcela som pri streľbe rozvážne pracovať. Trocha som nezvládla dýchanie, tam bol problém. Ležka je taká zradná pre mňa , potešila ma čista stojka. Dnes sa mi aj lepšie bežalo. Verím, že to pôjde to smerom nahor a ďalej budem pracovať na ležke. Trať v Hochfilzene poznám dokonale a páči sa mi," povedala Anastasia Kuzminová pre RTVS.

V 98-člennom štartovom poli boli aj ďalšie dve Slovenky Ivona Fialková a Terézia Poliaková. Dvadsaťdeväťročnej Poliakovej patrila v cieli 68. priečka. Mladšia zo sestier Fialkových Ivona skončila s 3 chybami na 'stojke' na 58. mieste a predstaví sa v sobotňajšej stíhačke.

V piatok pokračuje druhé kolo nového ročníka SP 2018/2019 v biatlone o 14.15 h SEČ šprintom mužov na 10 km. V sobotu sú na programe stíhacie preteky a program zavŕšia v nedeľu štafety mužov a žien.

Výsledky - SP 2018/2019 v biatlone - Hochfilzen (Rak.) - štvrtok:

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Dorothea Wiererová (Tal.) 21:04,9 min (1), 2. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +0,6 s (1), 3. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (Rus.) +24,4 (0), 4. Lisa Vittozziová (Tal.) +25,3 (1), 5. Monika Hojniszová (Poľ.) +28,2 (0), 6. Irina Krivková (Biel.) +38,5 (0), 7. Paulína Fialková +43,8 (1), ... 10. Anastasia Kuzminová +49,6 (2), ... 58. Ivona FIalková +2:11,5 (3), ... 68. Terézia Poliaková (všetky SR) +2:34,5 (1)
13.12.2018 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP